Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach

Wnętrze domu jednorodzinnego w Sierosławiu to połączenie odcieni ciemnego grafitu z drewnem o ciepłej, miodowej tonacji. Dynamiki przestrzeniom wewnątrz willi zaprojektowanym przez studio YONO Architecture dodają proste, geometryczne kształty w postaci lameli ściennych i sufitowych czy ażurowych mebli i regałów, które tworzą wspólny motyw aranżacji kolejnych pomieszczeń. 


Wnętrza domu w Sierosławiu
Projekt: YONO ARCHITECTURE | Sebastian Marach
Zespół: architekt Sebastian Marach
Powierzchnia: 129,1 m2
Współpraca: MAST. studio

 

Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach

Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach


Spacer po dwukondygnacyjnym budynku zaczynamy od wiatrołapu, gdzie motywami przewodnimi wnętrza są drewniane lamelki na suficie oraz mikrocement na ścianach. Z wiatrołapu możemy udać się do otwartej części dziennej, części technicznej lub do gabinetu. Gabinet został zaprojektowany nie tylko jako miejsce do pracy, ale również jako przestrzeń do odpoczynku. Charakterystycznym elementem tego pomieszczenia jest kącik z leżanką oraz stolikiem. Przechodząc do części dziennej mijamy klatkę schodową. Jedna z jej ścian wykonana została z bloczków 3d włoskiego producenta, które wraz z oknem połaciowym mają za zadanie doświetlić powierzchnię schodów. Część dzienna w formie otwartej przestrzeni łączy funkcję trzech pomieszczeń – pokoju dziennego, jadalni oraz kuchni. Przecięcia płaszczyzn sufitu oraz posadzki, podkreślają charakter każdej z wymienionych funkcji. Naturalne drewno pojawia się na suficie nad sofą, na stole jadalnianym, czy w zabudowie kuchni. Wzrok przykuwa owalna wyspa, której blat zaprojektowano z naturalnego kamienia. Tuż przy strefie dziennej znajduje się również łazienka, w której wnękę prysznica ukryto za ścianą umywalki. Niemal całe pomieszczenie pokrywa mikrocement.

Na piętrze znajduje się natomiast część nocna domu między innymi efektowna i elegancka sypialnia z garderobą oraz łazienką. W sypialni, w stosunku do pozostałych pomieszczeń, postawiono na zdecydowanie ciemniejszą, niemal męską kolorystykę. Jej aranżację tworzą pufiaste łóżko, nawiązujące tkaniną do sofy na parterze oraz roślinność ocieplają wnętrze. W narożniku pomieszczenia zaprojektowano toaletkę, która dopełnia całość kompozycji.

 

Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach Wnętrza domu ocieplone drewnem o ciepłych, miodowych tonacjach

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.