Wnętrza Kliniki Duda Clinic w Katowicach – KMA Kabarowski Misiura Architekci

Moda jest kapryśna i co sezon zmienia zdanie. Ale jest coś, co się nie starzeje, czyli zawsze aktualna, ponadczasowa i szlachetna klasyka. I właśnie dlatego w katowickiej Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Duda Clinic, zaprojektowanej przez wrocławską pracownię KMA Kabarowski Misiura Architekci, przeważa prosty, elegancki minimalizm.

Projekt: Wnętrza Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Duda Clinic
Architekci:
KMA Kabarowski Misiura Architekci
Lokalizacja:
Katowice
Realizacja:
2012
Autorzy:
Anna Misiura, Łukasz Kabarowski, Judit Vig, Paweł Przybylski
Zdjęcia:
Bogdan Kaczmarczyk
Tekst:
Daniela Szymczak

Klinika stomatologiczna w Katowicach

Projekt wnętrz kliniki stomatologicznej Duda Clinic w Katowicach

Przypominające bardziej galerię sztuki współczesnej niż przychodnię dentystyczną wnętrza są wizytówką nowoczesnej kliniki: odrzucająca ekstrawagancję i ostentacyjny luksus estetyka, stonowane barwy z dominacją bieli uzupełnione lśniącymi elementami z chromu i stali oraz oszczędne, wycyzelowane detale tworzą efekt czystości, precyzji i wzbudzającego zaufanie profesjonalizmu.

Hol kliniki wita pacjentów gościnną, pełną światła przestrzenią umeblowaną wygodnymi sofami i szerokimi fotelami, ustawionymi wokół dużych, okrągłych stołów, zachęcających do rozmowy. Czarna ściana recepcji kontrastuje z dominującą tu bielą, nadając wnętrzu klasyczny, elegancki wyraz. Całości dopełniają lampy w formie kropli rtęci oraz designerskie, srebrne krzesła w kształcie zębów. Natomiast w gabinetach zabiegowych dominuje rygorystyczny, profesjonalny minimalizm i sterylna czystość.

Nowoczesne i eleganckie wnętrza Duda Clinic to alternatywa dla natłoku modnych barw i form: zastosowane z umiarem, intrygujące detale są jak wysmakowana biżuteria przy klasycznej ‚małej czarnej’, zawsze uniwersalnej i ponadczasowej.

więcej na nowej stronie KMA: www.k-m-a.pl

Klinika Duda Clinic w Katowicach

Projekt wnętrz KMA Architekci

Projekt Kabarowski Misiura Architekci

Projekt Kabarowski Misiura Architekci

Projekt wnętrza gabinetu stomatologii

Aranżacja wnętrz gabinetu stomatologii

Zobacz: Pracownia KMA Kabarowski Misiura Architekci w katalogu Polscy Architekci


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.