Architektura hoteli - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Nobu Hotel Warszawa. Zdjęcie: Nate Cook

Warszawski hotel słynnego aktora z prestiżowymi nagrodami

„Zabieram ze sobą do Polski część Nowego Jorku” – zapowiedział Robert De Niro. To za sprawą Nobu Hospitality, światowej marki lifestylowych hoteli i oryginalnych restauracji, założonej przez słynnego aktora i jego wspólników. Zaprojektowany przez Medusa Group Hotel Nobu Warsaw został uhonorowany czterema nagrodami w konkursie European Property Awards 2021-2022.

Projekt: DongFengYun Hotel MiLe. Pracownia: LeWang Ting. Fotografia: Wang Ting.

Sferyczny hotel z magicznymi wnętrzami

Hotel wypoczynkowy zaprojektowany został przez artystę Luo Xu w oparciu o założenia projektowe „surowość, prostota i autentyczność”. Wnętrza obiektu zostały stworzone przez pracownię CCD, która czerpała inspirację z lokalnego kontekstu kulturowego, unikając wykorzystywania rutynowych rozwiązań projektowych.

Zespół hotelowy w Wiśle - zwycięski projekt pracowni Franta Group

Zespół hotelowy w Wiśle – zwycięski projekt pracowni Franta Group

Pracownia Franta Group zwyciężyła w konkursie inwestorskim na opracowanie koncepcji architektonicznej nowego hotelu w Wiśle. Zespół pięciu oblicowanych drewnem pawilonów nawiązywać ma do przeskalowanych górskich chat. Kompleks planowany jest w standardzie premium przewyższającym wszystkie dotychczasowe realizacje w Beskidzie Śląskim.

Schronisko po zboczu na szczycie Lubań. Autorzy: toprojekt

Schronisko po zboczu pracowni toprojekt

Zaprojektowany w pracowni toprojekt budynek podąża po stoku w kierunku północnym, schodząc niemal na dno kotlinki do poziomu bazy namiotowej. Linie kompozycyjne podążają za krajobrazem, a obiekt jedynie podnosi szczyt niewielkiego wzniesienia, na którym został zaprojektowany.

Zespół hotelowy Karkonosze Springs. Projekt: Q2Studio. Wizualizacje: BLOK studio

Karkonosze Springs. Minimalistyczny kompleks w duchu slow life projektu Q2Studio

Projekt zespołu hotelowego „Karkonosze Springs” w Staniszowie powstał we wrocławskiej pracowni Q2Studio. Architekci zaproponowali szereg rozwiązań, które pozwoliły na stworzenie minimalistycznego kompleksu apartamentów inspirowanych filozofią slow life.

Kompleks P4, Warszawa. Autorzy: JEMS Architekci. Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

Kompleks P4 projektu JEMS Architekci wśród zwycięzców konkursu Prezydenta m.st Warszawy

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy to konkurs architektoniczny organizowany od sześciu lat przez władze stolicy, który ma na celu wyróżnienie najciekawszych realizacji architektonicznych, powstałych w Warszawie w minionym roku.  W kategorii architektura komercyjna wyróżniony został Kompleks P4 projektu JEMS Architekci.

Aparthotel w Zakopanem. Projekt: Karpiel Steindel Architektura

Górski aparthotel od Karpiel Steindel nagrodzony w prestiżowym plebiscycie

To pierwszy tego typu obiekt w Polsce a zarazem jedyny w swoim rodzaju projekt autorstwa – wielokrotnie nagradzanego, zakopiańskiego biura Karpiel Steindel Architektura. Górski aparthotel w Zakopanem rzucił nowe światło na charakter współczesnej architektury wypoczynkowej pod Tatrami.

Siedlisko ”Rezerwat” w Łukcie pracowni STOPROCENT Architekci

Siedlisko ”Rezerwat” w Łukcie pracowni STOPROCENT Architekci

Ośrodek wypoczynkowy w Łukcie zaprojektowany został na pięknie usytuowanych terenach bezpośrednio przylegających do jeziora Isąg. Projektowany kompleks tworzy pensjonat oraz 8 domów rekreacyjnych. Zaprojektowane w pracowni STOPROCENT Architekci budynki mają prostą formę i współgrają z leśnym charakterem działki.

Pensjonaty na Wilczej Porębie, Karpacz. Projekt: studio de.materia

Inspirowane architekturą regionu Pensjonaty na Wilczej Porębie projektu studio de.materia

Pensjonaty na Wilczej Porębie to zespół budynków zlokalizowanych w Karpaczu, w dzielnicy wysuniętej w kierunku najwyższego szczytu Karkonoszy. U podłoża projektu studio de.materia leży historyczna architektura drewnianych schronisk górskich oraz domów Karkonoskich z przełomu XIX i XX wieku.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.