Vipp Shelter - oryginalny design i piękno otaczającej przyrody

Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody

Marka Vipp oferuje niezwykłe hotele dla podróżujących z wyczuciem designu. Osiem lat temu duńska firma projektowa zaczęła rozszerzać swoje usługi na branżę hotelarską, oferując pobyty w wyjątkowych hotelach w różnych miejscach. Idea ekspansji stwarza ludziom okazję do poznania filozofii firmy polegającej na doskonałym wyczuciu i wzornictwie.

Nowe oblicze krakowskich bulwarów. Hotel pod Wawelem od BXB studio.

Nowe oblicze krakowskich bulwarów. Hotel pod Wawelem od BXB studio.

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Wawelskiego to bardzo odpowiedzialne zadanie, które jednocześnie jest unikalną szansą na wprowadzenie nowej jakości w przestrzeń nadwiślańskiego waterfrontu. Krakowska Kamienica projektu BXB studio do koncepcja hotelu, który w nowatorski sposób nawiązuje do historycznej zabudowy Krakowa. 

Butikowy Hotel w Krakowie. Współczesna forma w historycznej pierzei krakowskiego Kazimierza

Butikowy Hotel w Krakowie. Współczesna forma w historycznej pierzei krakowskiego Kazimierza

Butikowy „Hotel Warszauer” powstał na Krakowskim Kazimierzu – dawnej dzielnicy żydowskiej, a obecnie jednej z najatrakcyjniejszych turystycznie dzielnic Krakowa. Budynek zlokalizowany jest na wąskiej działce, pomiędzy starą kamienicą a XVII-wieczną Synagogą Kupa. Budynek projektu INDO Architekci wypełnia wąską działkę w pierzei ulicy.

Nobu Hotel Warszawa. Zdjęcie: Nate Cook

Warszawski hotel słynnego aktora z prestiżowymi nagrodami

„Zabieram ze sobą do Polski część Nowego Jorku” – zapowiedział Robert De Niro. To za sprawą Nobu Hospitality, światowej marki lifestylowych hoteli i oryginalnych restauracji, założonej przez słynnego aktora i jego wspólników. Zaprojektowany przez Medusa Group Hotel Nobu Warsaw został uhonorowany czterema nagrodami w konkursie European Property Awards 2021-2022.

Projekt: DongFengYun Hotel MiLe. Pracownia: LeWang Ting. Fotografia: Wang Ting.

Sferyczny hotel z magicznymi wnętrzami

Hotel wypoczynkowy zaprojektowany został przez artystę Luo Xu w oparciu o założenia projektowe „surowość, prostota i autentyczność”. Wnętrza obiektu zostały stworzone przez pracownię CCD, która czerpała inspirację z lokalnego kontekstu kulturowego, unikając wykorzystywania rutynowych rozwiązań projektowych.

Zespół hotelowy w Wiśle - zwycięski projekt pracowni Franta Group

Zespół hotelowy w Wiśle – zwycięski projekt pracowni Franta Group

Pracownia Franta Group zwyciężyła w konkursie inwestorskim na opracowanie koncepcji architektonicznej nowego hotelu w Wiśle. Zespół pięciu oblicowanych drewnem pawilonów nawiązywać ma do przeskalowanych górskich chat. Kompleks planowany jest w standardzie premium przewyższającym wszystkie dotychczasowe realizacje w Beskidzie Śląskim.

Schronisko po zboczu na szczycie Lubań. Autorzy: toprojekt

Schronisko po zboczu pracowni toprojekt

Zaprojektowany w pracowni toprojekt budynek podąża po stoku w kierunku północnym, schodząc niemal na dno kotlinki do poziomu bazy namiotowej. Linie kompozycyjne podążają za krajobrazem, a obiekt jedynie podnosi szczyt niewielkiego wzniesienia, na którym został zaprojektowany.

Zespół hotelowy Karkonosze Springs. Projekt: Q2Studio. Wizualizacje: BLOK studio

Karkonosze Springs. Minimalistyczny kompleks w duchu slow life projektu Q2Studio

Projekt zespołu hotelowego „Karkonosze Springs” w Staniszowie powstał we wrocławskiej pracowni Q2Studio. Architekci zaproponowali szereg rozwiązań, które pozwoliły na stworzenie minimalistycznego kompleksu apartamentów inspirowanych filozofią slow life.

Kompleks P4, Warszawa. Autorzy: JEMS Architekci. Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

Kompleks P4 projektu JEMS Architekci wśród zwycięzców konkursu Prezydenta m.st Warszawy

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy to konkurs architektoniczny organizowany od sześciu lat przez władze stolicy, który ma na celu wyróżnienie najciekawszych realizacji architektonicznych, powstałych w Warszawie w minionym roku.  W kategorii architektura komercyjna wyróżniony został Kompleks P4 projektu JEMS Architekci.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.