CityArchitekci, Szczecin

CITY architekci to nowatorski projekt, w którym skupiamy się na obsłudze inwestycji miejskich, deweloperów i inwestorów prywatnych. Oferujemy rozwiązania, wychodząc naprzeciw wymaganiom nowoczesnej metropolii. W tym wszystkim nie zapominamy o najważniejszym elemencie, jakim jest człowiek.

Wystawa światowa EXPO 2010 w Szanghaju całkowicie zmieniła mój stosunek do architektury. Ważne było już samo hasło wystawy, z którym w pełni się zgadzam – tak, lepsze miasto oznacza lepsze życie. Idea miasta przyjaznego mieszkańcom zainspirowała mnie do działania. Oto geneza mojej autorskiej pracowni. Przyświeca jej przekonanie, że architektura jest dla człowieka, a nie na odwrót.

CityArchitekci, Szczecin

Green Business Park Szczecin
przy współpracy z Portal-PP, projekt: 2010

Cała twórczość architekta jest związana z człowiekiem, jego potrzebami i oczekiwaniami. A więc, wbrew pozorom, to kontakt z naturą, środowiskiem, otwartością.

Elementy, które pozwalają tworzyć dobrą przestrzeń dla życia są najważniejsze. Architektura ma być tłem dla procesu życia, toczącego się na różnych płaszczyznach i w różnych wymiarach. Jakże prosto przekłada się to na formy architektury – światło, przestrzeń, natura, brak granic i ograniczeń.

Bardzo humanistyczna i otwarta na proces życia przestrzeń powinna otaczać współczesnego człowieka, odpowiadać na wyzwania dynamicznie zmieniającej się struktury społecznej.

Przez lata naszej pracy powstało wiele różnorodnych idei i pomysłów. Przedstawiamy kilka z nich, opartych na prostych zasadach architektury tworzonej w kontakcie z przyrodą, środowiskiem i człowiekiem.

arch. Maciej Zombirt, właściciel pracowni CITY architekci
źródło:
www.cityarchitekci.pl

CityArchitekci, Szczecin

Baltic Business Park Szczecin
projekt: 2008

CityArchitekci, Szczecin

Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Pomerania
projekt: 2008-2010

CityArchitekci, Szczecin

Osiedle mieszkaniowe Warszawa-Ursynów
projekt: 2008-2009, realizacja: 2009-2011

CityArchitekci, Szczecin

Osiedle mieszkaniowe w Szczecinie
projekt: 2009


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.