Wyniki konkursu Nagroda Roku SARP 2023

Nagroda Roku SARP 2023: najciekawsze obiekty architektoniczne w Polsce.

Nagroda Roku SARP to jedno z ważniejszych wyróżnień w polskiej architekturze. Jury konkursu co roku wybiera najciekawsze obiekty zrealizowane w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Prezentujemy najciekawsze budynki, przestrzenie i wnętrza wybrane podczas tegorocznej edycji konkursu. Gratulujemy wszystkim w architektom.

Polskie projekty budynków mieszkalnych nagrodzone w Los Angeles!

Polskie projekty budynków mieszkalnych nagrodzone w Los Angeles!

Dwa niebanalne projekty budynków mieszkalnych pracowni Franta Group zdobyły podium konkursu IDA DESIGN AWARDS 2022. Zlokalizowany w Chorzowie apartamentowiec Villa Reden zdobył złoty medal, natomiast będący w budowie architektoniczny superbohater Żorro otrzymał brązowy. Gratulujemy!

Jak spełnić marzenia i pracować w najlepszych światowych firmach. Polski architekt w Nowym Jorku.

Jak spełnić marzenia i pracować w najlepszych światowych firmach. Polski architekt w Nowym Jorku.

Konrad Brzykcy to młody polski architekt, który wyjechał z Polski i od wielu lat pracuje w renomowanych zagranicznych biurach projektowych w Barcelonie oraz Nowym Jorku. W rozmowie z nami przedstawia kulisy swojej przygody i opowiada o napotkanych trudnościach i wyzwaniach oraz życiu w niezwykłych metropoliach.

Wybrane projekty: Pracownia 111

Wybrane projekty: Pracownia 111

Pracownia 111 jest architektoniczną marką, konsekwentnie rozwijaną przez trzy pokolenia architektów. Z niezmiennym od lat zapałem projektanci z gdyńskiego biura podejmują się wszelkich wyzwań zrodzonych z zapotrzebowania na dobry design. Nie walczą o skalę, a o jakość – zarówno na polu biznesowym, jak i w sensie twórczym.

Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta jako jedyny z Polski został uznany za jednego z 40 najbardziej obiecujących architektów w Europie przed 40 rokiem życia w 2021 roku. Europe 40 Under 40® to coroczny konkurs, który wyróżnia nowe, utalentowane pokolenie europejskich architektów i projektantów. Gratulujemy!

Pawilon Polski na EXPO w Dubaju. Projekt: Pracownia architektoniczna WXCA, Bellprat Partner.

Pawilon Polski zwycięzcą World Expo Awards

Pawilon Polski na EXPO w Dubaju autorstwa polskiej pracowni WXCA i szwajcarskiego studia Bellprat Partner otrzymał nagrodę the Best Large Pavilion w konkursie World Expo Awards organizowanym przez EXHIBITOR Magazine. Jak mówili prowadzący ceremonię, Pawilon Polski był faworytem od samego początku.

Okiem architekta: co czeka rynek nieruchomości premium w 2022 roku?

Okiem architekta: co czeka rynek nieruchomości premium w 2022 roku?

U progu 2022 roku, jako ludzkość, mierzymy się z mnogością globalnych problemów, które dotykają nas lokalnie. Nieliniowe procesy gospodarcze i klimatyczne mają realny wpływ na naszą codzienność, a kondycja życia w terenach zurbanizowanych stale się pogarsza. Co to oznacza dla urbanistów, planistów i architektów? Na czym polega zdrowe, zrównoważone projektowanie? Na te pytania odpowiadają eksperci Roark Studio.

Polskie pracownie: Mokaa Architekci

Polskie pracownie: Mokaa Architekci

Mokaa Architekci to pracownia złożona z architektów, projektantów wnętrz i inżynierów założona w 2012 roku w Krakowie przez Annę Lorenz i Piotra Lorenza, obecnie posiadająca oddziały również w Warszawie i Londynie. Laureaci Nagrody Salony Architektury 2020, członkowie IARP, SAW oraz Architects Registration Board w Wielkiej Brytanii.

Dom jednorodzinny „WRO House”. Projekt: BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI

Polskie pracownie: BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI

Pracownia BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI założona została w 2012 jako kontynuacja niemal 15-letniej indywidualnej praktyki zawodowej Magdaleny i Macieja Beczaków. Wraz zespołem blisko 20 architektów biuro tworzy głównie projekty mieszkaniowe wielorodzinne i jednorodzinne niezależnie od ich skali.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.