Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour

Wnętrza domu pod Krakowem to przestrzeń o nieszablonowym, odważnym podejściu do aranżacji. Motywem przewodnim projektu Pracowni Loci jest kolor czarny z akcentami w stylu glamour oraz złotymi dekoracjami.


Dom pod Krakowem
Projekt wnętrz: Pracownia Projektowania Wnętrz Loci
Powierzchnia: 100 m2

 

Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour

Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour


W salonie najistotniejsza okazała się turkusowa, pikowana sofa, a w jadalni nietuzinkowe krzesła. Elementy te zostały w pierwszej kolejności wybrane przez klientów i stanowiły wyjście do projektu przestrzeni dziennej. Istotne również było upodobanie klientów do dekoracji ściennych 3D i różnorakich struktur, form wykończenia ścian i mebli jak na przykład zastosowanie luster antycznych i dekoracyjnych wzorów szprosów na frontach szaf. To wszystko musiało znaleźć się w aranżowanych wnętrzach.

Największym zatem wyzwaniem było zgranie i połączenie wszystkich składowych – klienci mieli mocno sprecyzowane oczekiwania ale równocześnie wiele elementów wyposażenia wnętrz, które im się podobały, wykluczało się stylowo. Zadaniem architekta było znalezienie wspólnego mianownika dla harmonijnego połączenia wszystkich oczekiwań. Założenia projektowe to nowoczesny styl z akcentami glamour, pikowane elementy, złote okucia meblowe oraz firany w oknach rozświetlające przestrzeń.

Istotne znaczenie dla klientów miało oświetlenie, zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne w postaci licznych wnęk sufitowych czy bocznych dekoracji świetlnych. Sufity podwieszane z zastosowaniem nowoczesnej sztukaterii w kolorze czarnym wzbogacone zostały licznymi podświetleniami, zwłaszcza na linii białych firanek, dzięki czemu potęgują efekt rozświetlenia pomieszczenia.

W salonie duży telewizyjny ekran otrzymał dekoracyjną ramę z grafitowego szkła antycznego, zaś na ścianie wprowadzono panele 3d z betonu architektonicznego, które są kontynuowane również na ścianie w kuchni. Dekorację ściany za sofą tworzą elementy sztukaterii ściennej i pionowe lustra grafitowe oraz oświetlenie boczne w postaci lampy stojącej. Układ sofy i dwóch foteli był dla klientów optymalny pod kątem przyjmowania gości i wygody. Dla optycznego powiększenia przestrzeni salonu zostały zaprojektowane dwa duże dywany połączone w jedną płaszczyznę.

Istotnym elementem aranżacji jest nowoczesna, szklana witryna z półkami na wino, oddzielająca strefę relaksu od strefy wejściowej. Stanowi formę funkcjonalnej przesłony tworząc wizualną barierę w otwartej przestrzeni nadając części wypoczynkowej kameralnego charakteru. Witryna to konstrukcja ramy w kolorze czarnym z poziomymi prętami. Całość została efektownie podświetlona ledami.

Zabudowę kuchni charakteryzują czarne fronty z pionowymi frezowaniami oraz wiszące szafki ze szklanymi frontami na złotych profilach aluminiowych. Wyspa zaprojektowana została na podstawie z gresów imitujących czarny marmur, również efektownie podświetlona linią ledową.

Część wejściowa do domu jest reprezentacyjna i zaprasza gości do zwiedzania pozostałych pomieszczeń. Wyraźnym akcentem dekoracyjnym jest lustro składające się z mniejszych fragmentów w kształcie rombów. Hol utrzymany w jasnych tonacjach rozświetla przestrzeń i kontrastuje z ciemnymi ścianami pozostałej części domu. Wiatrołap od holu oddzielony jest dużymi, przesuwnymi drzwiami szklanymi ze szkła grafitowego. Przy wejściu do domu znajduje się lustro w złotej ramie oraz nietuzinkowa szafa, natomiast za drzwiami przesuwnymi znajduje się siedzisko formą pikowania nawiązujące do sofy w salonie.

Najważniejszym punktem głównej sypialni jest fioletowe, pikowane łóżko a nad nim imitacja kamiennej ściany z tapetą strukturalną. W założeniu mają tu być ledy RGB z możliwością zmiany kolorystyki oświetlenia. Duża lampa z piór to kolejny punkt na mapie elementów „must have”.

Łazienka przy sypialni ma kobiecy i subtelny charakter. Duże gresy imitujące czarny marmur korespondują z malowanymi ścianami udekorowanymi sztukaterią. Wyposażenie łazienki tworzy między innymi duża kabina prysznicowa z przesuwnymi drzwiami. Szafka umywalkowa ze złotymi uchwytami i frezowanymi frontami nawiązuje stylowo do całej koncepcji. W części nad toaletą zaprojektowana została także zabudowa meblowa z ukrytą szafką i bocznymi otwartymi półkami. Grzejnik sprytnie wpisuje się w kompozycję pomiędzy kabiną a zabudową wc. Lampa wisząca i złota armatura dodają wnętrzu elegancji.

Mniejsza, gościnna łazienka została zaprojektowana w męskim stylu. Dla odmiany, zamiast akcentów ze złota, zastosowano szczotkowaną stal na armaturze. Heksagonalne płytki nadają aranżacji oryginalnego charakteru. Duże lustro na całej wysokości pomieszczenia sprawia, że łazienka wydaje się większa a lampa wisząca przy lustrze mocno wyodrębnia się wizualnie na ciemnym tle tworząc ciekawy akcent świetlny. Najciekawszym elementem dekoracyjnym pomieszczenia jest „gwiezdne niebo” na suficie, które odbija się dodatkowo w lustrach i szkle kabiny prysznicowej potęgując efekt.

 

Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour Czarny kolor we wnętrzach i akcenty glamour

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.