Designerski apartament z mocnym akcentem

Kluczem do dobrego wystroju wnętrza jest równowaga kolorów, kształtów i materiałów. W przestrzeni apartamentu zaprojektowanego przez studio hilight.design dominują szarości i biel, które urozmaicano charakterystycznymi dodatkami. Cały apartament utrzymany został w monochromatycznych barwach… z jednym drobnym akcentem. Efektowna i energiczna pomarańczowa sofa o oryginalnym kształcie przypominającym bąbelki, przyciąga całą uwagę już po wejściu do części dziennej mieszkania. I to właśnie charakterystyczny wypoczynek nadaje całej aranżacji niebanalnego charakteru.


Serra Apartment
Projekt wnętrz: hilight.design
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 78 m2

 

Designerski apartament z mocnym akcentem

Serra Apartment


Właścicielem mieszkania jest kolekcjoner obrazów, któremu sztuka jest bardzo bliska. Projekt wnętrz apartamentu był więc świetną okazją do stworzenia nietypowej i odważnej aranżacji. Głównym motywem tego projektu jest kontrast kolorów. Monochromatyczne i minimalistyczne wnętrze stanowi świetne tło dla designerskich elementów wyposażenia i charakterystycznych dodatków.

Jednym z głównych życzeń klienta było wykonanie kuchni, która może być całkowicie ukryta. Otwarta na część wypoczynkową strefa kulinarna miała nie zakłócać eleganckiego wnętrza. Wszystkie urządzenia kuchenne zostały więc schowane za zabudową ściany, pozostawiając wyposażenie prawie niewidoczne. Zabudowa ściany wykonana została z białych paneli drewnianych. Jej geometria, razem z podświetleniem, nadają wnętrzu dynamiki i stanowią świetne tło dla minimalistycznych akcentów wypełniających pozostałą część  apartamentu. Masywna, czarna wyspa w zdecydowany sposób wydziela przestrzeń roboczą od części wypoczynkowej. Tuż obok wyspy znajduje się główny bohater całej aranżacji – charakterystyczna sofa o nietypowej formie w mocnej, pomarańczowej odsłonie. Jej miękkie kształty w postaci bąbelków jeszcze bardziej przełamują proste, geometryczne linie zabudowy ścian i mebli.

Łazienka dopełnia stylistycznie całą aranżację – proste kształty, minimalistyczne formy i monochromatyczna kolorystyka, którą ociepla subtelnie oświetlające przestrzeń ledowe światło.

Choć przestrzeń apartamentu została ograniczona do bieli i szarości, to minimalistyczna aranżacja ze starannie dopracowanymi detalami i intensywnymi akcentami tworzy pełne wyrazu i niebanalne wnętrze.

 

Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem Designerski apartament z mocnym akcentem

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.