DISM Architekci – Projekty nowoczesnych domów

DISM Architekci to zespół architektów z wieloletnim doświadczeniem. Zespół wykonuje opracowania projektowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak również firm i przedsiębiorstw. Głównym celem architektów jest tworzenie oryginalnych i niebanalnych projektów.

„Nasze budynki, to przede wszystkim indywidualnie zaprojektowane obiekty odpowiadające potrzebom naszych klientów. Obecnie wykonujemy głównie projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych oraz hoteli. Nie podążamy jedną ścieżką. Lubimy wciąż poszukiwać nowych rozwiązań – zarówno przestrzennych, jak i technologicznych.”

Pracownia zajmuje się projektowaniem obiektów w różnej skali na terenie całej Polski.


Więcej projektów na stronie pracowni: Biuro Projektowe DISM Architekci

 

Nowoczesny "Dom na Przestrzał". Projekt: DISM Architekci

Nowoczesny "Dom na Przestrzał". Projekt: DISM ArchitekciDom na Przestrzał


„Dom na Przestrzał” to projekt nowoczesnego domu 3-pokoleniowego dla młodego małżeństwa z dzieckiem oraz dziadków opracowany przez projektantów ze studia DISM Architekci.

Punktem wyjściowym do budowy formy oraz układu funkcjonalnego obiektu była niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Dom usytuowany jest pośród pięknego kompleksu zieleni, zapewniając niezwykłe widoki zarówno od strony wschodniej – panorama miasta, zachodniej – atrakcyjny drzewostan, jak również południowej – strefa dzienna z dużym ogrodem.

Stąd też, w wyniku kolejnych analiz oraz poszukiwań ideowych, powstał dom, który otwiera się na wszystkie atrakcyjne strony świata, maksymalnie wykorzystując oferowane widoki.

Dynamiczna forma obiektu z każdej strony zapewnia inne doznania widokowe. Bryła obiektu została ukształtowana tak, aby wszystkie strefy domu maksymalnie się przenikały, integrując wnętrze domu z przestrzenią na zewnątrz.

Dom został tak zaprojektowany, aby zarówno najstarsi przedstawiciele rodu, jak i młodzi rodzice z dzieckiem – mieli zapewnioną własną, odrębną intymność. Na parterze zlokalizowano salon z kuchnią oraz sypialnię dla dziadków, natomiast na poziomie I piętra zaplanowano kolejny salon z własnym tarasem, jadalnię oraz sypialnie dla rodziców z dzieckiem. Każda strefa posiada własne, wydzielone dojście, taras oraz wyjście na ogród.

Atrakcyjna lokalizacja oraz nowe spojrzenie na model rodziny wielopokoleniowej pozwoliło na stworzenie interesującego domu o współczesnym wyrazie.


Lokalizacja: woj. mazowieckie
Projekt: 2015
Zobacz więcej: Nowoczesny Dom na Przestrzał projektu studia DISM Architekci


Dom ze skośnym dachem. Projekt: DISM Architekci

Dom ze skośnym dachem. Projekt: DISM Architekci

Dom ze skośnym dachem


Dom ze skośnym dachem to koncepcja budynku o klasycznej formie domu z dwuspadowym dachem we współczesnym wydaniu. Projekt opracował zespół pracowni DISM Architekci.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego narzucał geometrię dwuspadowych, symetrycznych dachów. Inwestorom natomiast, zależało na tym, aby dom posiadał współczesny charakter.

Bryła budynku została rozczłonkowana i przedzielona na dwie części prostopadłościennym blokiem, stanowiącym „serce domu” – korytarz główny łączący strefę wejściową, strefę prywatnego ogrodu, przestrzeń dzienną z salonem oraz pomieszczenie garażu z wydzieloną pracownią.

Prostopadłościenna, biała forma została również powtórzona w bryle budynku, dodając cennej powierzchni użytkowej w obszarze poddasza. Dzięki zestawieniu kontrastujących formą oraz kolorem części domu, obiekt zyskał dynamiczny kształt.

Otwartość inwestorów pozwoliła również na pokrycie elewacji betonem architektonicznym, który nadaje oryginalnego charakteru klasycznej formie domu ze skośnym dachem.


Lokalizacja: woj. zachodniopomorskie
Projekt: 2015
Zobacz więcej: Dom ze skośnym dachem projektu pracowni DISM Architekci


Nowoczesny dom nad morzem. Projekt: DISM Architekci

Nowoczesny dom nad morzem. Projekt: DISM Architekci

Dom nad morzem


Dom nad morzem to koncepcja nowoczesnego domu jednorodzinnego stworzona dla bardzo świadomych i odważnych inwestorów. Przyszli mieszkańcy od samego początku marzyli o nietypowym domu, niebanalnej i efektownej formie.

Na program funkcjonalny domu składają się salon z kuchnią, garaż z małą pracownią – gabinetem na poziomie parteru oraz 2 sypialnie na poziomie I piętra. W obrębie strefy dziennej – na wydzielonym tarasie, zaprojektowano również mały basen zapewniający mieszkańcom relaks w cieplejsze dni.

Punktem wyjściowym do budowy formy obiektu była atrakcyjna lokalizacja. Niesamowite otwarcie widokowe na morze to niewątpliwie najważniejsza zaleta działki. Zaprojektowano dom o dynamicznej, oryginalnej bryle. Forma budynku podkreśla kierunek południe – północ, wyraźnie podkreślając niesamowitą ekspozycję widokową. Lokalizacja obiektu ma również odzwierciedlenie w układzie pomieszczeń wewnątrz budynku – pokój dzienny z tarasem, sypialnia z balkonem oraz taras zapewniają możliwość podziwiania polskiego morza.


Projekt: 2015
Lokalizacja: północ Polski


Dom z płaskim dachem. Projekt: DISM Architekci

Dom z płaskim dachem. Projekt: DISM Architekci

Dom z płaskim dachem


Dom z płaskim dachem to projekt nowoczesnego domu zlokalizowanego w krajobrazie polskiej wsi na obrzeżach miasta. Projekt opracował zespół studia DISM Architekci.

Inwestorzy to rodzina przenosząca się z mieszkania w typowo miejskiej zabudowie, marząca o własnym domu z dala od miejskiego zgiełku.

Zaprojektowany został dwukondygnacyjny dom o prostej bryle przekrytej płaskim dachem. Duże przeszklenia otwierają wewnętrzną przestrzeń domu na otaczającą zieleń. Elewacje wykończono ciemnym drewnem – przyjaznym materiałem nawiązującym do zabudowań wiejskiego typu.

Ciekawym akcentem jest rosnąca na działce przyszłych mieszkańców jabłoń. Po wielu namowach inwestorzy zdecydowali się na nieusuwanie drzewa. Roślina została wkomponowana w przestrzeń tarasu, tworząc wspólny dialog z elewacją budynku.


Lokalizacja: woj. mazowieckie
Projekt: 2015
Zobacz więcej: Dom z płaskim dachem w krajobrazie polskiej wsi projektu studia DISM Architekci


Dom ze skosem. Projekt: DISM Architekci

Dom ze skosem. Projekt: DISM Architekci

Dom ze Skosem


Dom ze skosem to projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego dla rodziny o modelu 2+2 – pochłoniętych pracą rodziców oraz zawsze chętnych do zabawy dzieci. Działka inwestorów ze skarpą oraz dużymi różnicami terenu, na starcie przyniosła pomysł na projekt.

Inwestorzy mieli jasno określony program funkcjonalny. Zlokalizowany niedaleko Gdańska budynek miał posiadać duży garaż, sporą strefę dzienną, 4 sypialnie, małe biuro, a także basen zewnętrzny z zamkniętym mini zespołem odnowy biologicznej – sauną oraz jacuzzi.

Skos skarpy na działce narzucił przyszłą formę budynkowi. Przyszli mieszkańcy byli otwarci na nowoczesne koncepcje projektowe – zarówno w kwestii formy przestrzennej obiektu, jak również rozwiązań technicznych.

Skos wyznaczył geometrię przyszłego budynku. Skos skarpy to również granica między strefą dzienną mieszkańców, a strefą wypoczynkową połączoną z ogrodem, schowaną niżej i wyraźnie odseparowaną od ulicy.
W efekcie powstała dynamiczna, pochylona bryła – od strony wjazdu na działkę wyraźnie podkreślająca swoją obecność, od strony ogrodu, łagodnie wtapiająca się w istniejące ukształtowanie terenu. Główna bryła domu mieści strefę dzienną, strefą nocną oraz mini-biuro, zaś wtopiona w skarpę część domu mieści strefę wypoczynkową, połączoną podziemnym przejściem z głównym holem domu, jak również stanowiąca wygodne wyjście na duży, zewnętrzny basen. Elewacje domu pokryte zostały białym tynkiem, podkreślając rzeźbiarski kształt obiektu.


Lokalizacja: Północ Polski
Projekt: 2015
Zobacz więcej: Dom ze Skosem projektu pracowni DISM Architekci


 

Czarny dom. Projekt: DISM Architekci

Czarny dom. Projekt: DISM Architekci

Czarny dom


Projektowany dom zlokalizowany jest w lesie, pod Warszawą, z dala od miejskiego zgiełku. Inwestorom zależało na tym, aby dom posiadał oryginalną formą, a także był elegancki.

Na wczesnym etapie projektu, architekci wraz z inwestorami zdecydowali się na ciemny kamień łupkowy. Materiał posiada świetną fakturę oraz elegancki wyraz. Ciemna elewacja to także rzadkość wśród architektury domów jednorodzinnych. W większości projektów dominują biały tynk oraz okładziny drewniane.

Dom tworzą dwie główne bryły, połączone i przekryte wspólnym dachem. Główna, wyższa bryła mieści typowo salon dzienny z jadalnią oraz małą bibliotekę, a także sypialnie zlokalizowane na pierwszym piętrze pod opadającym dachem. Mała, odseparowana, jednokondygnacyjna bryła to wydzielony garaż samochodowy wraz z magazynem.

Jednym z głównych założeń było, aby obiekt posiadał spójną, jednolitą i czytelną formę. Biały dach łączący dwie bryły, a także biały korytarz – świetnie łączą bryłę domu z garażem, podkreślając jednocześnie dynamiczną formę obiektu oraz akcentując główne wejście wraz z wyjściem na ogród. Biały kolor stanowi również świetny, ożywiający kontrast dla ciemnego kamienia.


Inwestor: Prywatny
Projekt: 2015


Dom na tarasie. Projekt: DISM Architekci

Dom na tarasie. Projekt: DISM Architekci

Dom na tarasie


Inwestor: Prywatny
Lokalizacja: Polskie góry
Projekt: 2015


 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.