Dom z widokiem na Karkonosze

Najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce na terenie Jeleniej Góry. Teren ma południowo wyeksponowany stok, który posiada niezakłócony widok na Karkonosze – od Wołowej Góry aż do Kammienika. 


Dom z widokiem na Karkonosze
Projekt: todos.architekci | Facebook | Instagram
Lokalizacja: Jelenia Góra

 

Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze

Dom z widokiem na Karkonosze


Możliwość podziwiania tego zapierającego dech w piersiach widoku była główną myślą przewodnią projektantów. Dom został zaprojektowany w sposób pozwalający podziwiać pasmo gór z możliwie jak największej ilości pomieszczeń. Bryła budynku pod względem funkcji została zaprojektowana w sposób tarasowy i dopasowana do kąta nachylenia działki.

Półotwarta kondygnacja podziemna została przeznaczona na garaż, przeszkloną strefę fitness, warsztat i pomieszczenia techniczne. Kondygnacja parteru posiada strefę living połączoną z kuchnią oraz gabinetem. Z przestrzeni dziennej prowadzi droga do prywatnej części domu należącej do właścicieli. Strefa nocna domu została wysunięta z bryły pozwalając zwiększyć poczucie intymności domowników na tarasie. Część piętrowa budynku składa się z dwóch dodatkowych sypialni.

Zewnętrzna kolorystyka domu to ciepłe szarości, które pozwalają wpisać dom w zalesione otoczenie bez względu na porę roku. Elewacja wykonana będzie z ciemnej wąskiej szarej cegły nawiązującej do łupkowych odcieni kamieni, które można spotkać w drodze na szczyt Śnieżki. Uzupełnieniem fasady będzie elewacja wentylowana w odcieniach szarego beżu.

 

Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze Dom z widokiem na Karkonosze


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.