Elegancka aranżacja wnętrz mieszkania w odcieniach szarości i brązów

Odważna, utrzymana w ciemnych tonacjach aranżacja projektu pracowni Konzept Architekci to koncept wnętrz mieszkania w Monachium. Wnętrza kolejnych pomieszczeń zostały utrzymane w zbliżonej kolorystyce – dominuje gama szarości zauważalna na meblach i  detalach. Choć wnętrze wydaje się „zimne”, ze względu na przewagę szarości, to ciepłe oświetlenie równoważy nastrój i nadaje przestrzeniom przytulnego i eleganckiego charakteru.


Wnętrza mieszkania w Monachium
Projekt: KONZEPT Architekci

 

Wnętrza mieszkania w Monachium


Elementy, które zdecydowanie przyciągają wzrok we wnętrzach mieszkania to oprawy oświetleniowe – architekci postawili między innymi na oryginalną lampę ze sklejki drewnianej nad wyspą w kuchni oraz kinkiet złożony z trzech dysków o różnych średnicach, które zdobią jedną ze ścian w salonie. W aranżacji nie brakuje także innych stylowych akcentów i dodatków – mebli o współczesnych formach czy minimalistycznych zabudów w tonacjach zbliżonych do kolorystyki ścian.

Paradoksem może być fakt, że projektanci zaproponowali ciemne sufity w strefie dziennej, uznanej za jasną oraz dodali więcej światła w strefie traktowanej jako nocną, ciemną. Natomiast patrząc na projekt całościowo – użyte materiały, nietypowe formy elementów wyposażenia wnętrz czy nastrojowe światło – projekt stanowi spójną i wyrazistą całość, w której czuć ciepło.

W projekcie zastosowano charakterystyczne dla stylu architektów z pracowni Konzept lamele fornirowane oraz naturalne materiały. Duże płaszczyzn drewnianych okładzin, drewniana podłoga czy płyty ze spieku kwarcowego tworzą klimat tego mieszkania, a kompozycja szarości, beżów i brązów buduje pełny smaku i elegancki nastrój we wnętrzach. 

 

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.