Nowe Powiśle – Minimalstudio Architects

Projekt: Wnętrze apartamentu na osiedlu Nowe Powiśle
Architekci: Minimalstudio Architects (Marek Wróblewski, Aleksandra Malewicz)
Lokalizacja:
Warszawa
Projekt: 2013
Powierzchnia użytkowa: 90m2

Architektura wnętrz

Nowoczesne wnętrza

Apartament na Nowym Powiślu

Minimalstudio Architekci

Nowe Powiśle

Wnętrze Nowe Powiśle to przestrzeń o powierzchni 90m2 zaprojektowana dla rodziny o schemacie 2+1. Według zaleceń inwestorów ten przestronny apartament miał zostać utrzymany w prostej, minimalistycznej konwencji nawiązującej do stylu skandynawskiego. Tradycyjny skandynawski styl charakteryzuje się nieprzekombinowaną architekturą, przejrzystym układem pomieszczeń, wygodą oraz funkcjonalnością. Charakterystyczny klimat skandynawskiego wnętrza został osiągnięty dzięki zastosowanym materiałom oraz jednolitej kolorystyce. Dominującym kolorem jest oczywiście biały, który stanowi podstawową barwę stosowaną we wnętrzach skandynawskich. Pojawiają się również takie kolory jak szary, czarny i brązowy, ale raczej na zasadzie kolorystycznej plamy, jednego eksponowanego elementu. Materiałem wykorzystanym do wykończenia podłóg oraz ścian w salonie, korytarzu i łazience jest drewno bez którego trudno wyobrazić sobie wnętrze np. szwedzkiego domu. W apartamencie zastosowano deski bielone o zbliżonym odcieniu. Oprócz stonowanej, minimalistycznej kolorystyki, głównym zaleceniem inwestorów było zaprojektowanie apartamentu w taki sposób aby wszystkie pomieszczenia przenikały się ze sobą i były spójne. Bardzo ważny aspekt stanowiła funkcjonalność i wygoda w mieszkaniu. Zbędne wyposażenie, otwarte przestronne pomieszczenia, jednolita zabudowa ciągnąca się od wejścia aż do salonu nadają wnętrzu styl i charakter. Sypialnia oraz pokój dziecięcy jako pomieszczenia kameralne i intymne zostały wyodrębnione i zamknięte, jednakże utrzymane w tej samej stylistyce co cały apartament.

Aranżacja apartamentu Nowe Powiśle to dowód na to, że wnętrze w stylu skandynawskim może łączyć minimalizm i spójność z funkcjonalnością i wygodą. Co ważne styl skandynawski nie jest kanonem zamkniętym, bardzo dobrze chłonie nowoczesny design, który idealnie komponuje się np. z klasycznymi elementami drewnianymi. Architekci zdecydowali się dopełnić całość założenia ciekawymi elementami dekoracyjnymi takimi jak wiszące obrazy i grafiki oraz designerskie meble. Styl skandynawski to wnętrza pełne światła dlatego zadbano również o odpowiednie oświetlenie całego apartamentu.

Wizualizacja kuchni

Nowoczesny apartament w Warszawie

Apartamenty w Warszawie

Aranżacja apartamentu

Aranżacja łazienki

Aranżacja toalety

Architektura wnętrz

Architektura wnętrz
Rzut apartamentu

Zobacz: Nowoczesne wnętrza na portalu Archinea!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.