Elegancki w swojej prostocie. Dom w Suchym Lesie pracowni CDF Architekci

Dom w Suchym Lesie projektu CDF Architekci jest elegancki w swej prostocie. W bezpośrednim sąsiedztwie projektowanego domu znajdują się zarówno domy „kostki”, jak i zabudowa z dwuspadowym dachem, charakterystyczna dla naszego krajobrazu. Tak różnorodne otoczenie wymagało wprowadzenia ładu i harmonii, dlatego zdecydowano się na prostą, minimalistyczną formę.


Dom w Suchym Lesie
Projekt: CDF Architekci
Powierzchnia: 302 m2

 

Dom w Suchym Lesie. Projekt: CDF Architekci

Elegancki w swojej prostocie


Bryła budynku nawiązuje do archetypicznej formy domu i najbliższego otoczenia. Blok stanowiący część mieszkalną pokryty został stromym dachem. W bryłę wkomponowano garaż z płaskim dachem Prosty układ funkcjonalny, oparty na kształcie litery „L”, uzupełnia zewnętrzny taras z pergolą i basenem. Przestrzeń tarasu wykończono ocieplającym drewnem. Dzięki rozsuwanym roletom mieszkańcy będą mogli cieszyć się wypoczynkiem w przytulnym otoczeniu przez większą część roku. W ogrodzie planuje się także nowe nasadzenia zieleni, które stworzą prywatny, zielony azyl przy eleganckiej bryle budynku.

Funkcje domu rozplanowano na powierzchni około 300 metrów kwadratowych. Na parterze zaprojektowano część dzienną z salonem, kuchnią i jadalnią oraz pomieszczeniami towarzyszącymi. Piętro to strefa prywatna z sypialniami, łazienkami i garderobami mieszkańców. Szerokie, panoramiczne przeszklenia otwierają dom na ogród. Charakterystyczny element wnętrza stanowi antresola z wyeksponowaną klatką schodową. Stanowi ona rzeźbiarski element w przestrzeni i jednocześnie dzieli poddasze na strefę rodziców oraz strefę dzieci.

Elewacje domu zdobi betonowa cegła o wydłużonych proporcjach. Dach planuje się wykończyć blachą na rąbek stojący. Detal na elewacjach stanowią obróbki blacharskie w kolorze grafitowym, które korespondują z kolorem zadaszenia. Jasna fasada pokryta szarą cegłą kontrastuje z ciemnymi opaskami wnętrz okiennych.

Dom w Suchym Lesie posiada współczesną, ale skromną formę, która efektownie uzupełnia zastany krajobraz.

 

Dom w Suchym Lesie. Projekt: CDF Architekci

Dom w Suchym Lesie. Projekt: CDF Architekci

Dom w Suchym Lesie. Projekt: CDF Architekci

Dom w Suchym Lesie. Projekt: CDF Architekci

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.