Idealne krzesła do jadalni – szukasz porad i inspiracji?

Zdecydowałeś się zaaranżować nową jadalnię i kupiłeś już perfekcyjny stół, a teraz szukasz pasujących krzeseł? Pomożemy Ci wybrać takie, które będą piękne i wygodne!

Od czego zacząć?


Wybierając krzesła do jadalni, należy skupić się na kilku parametrach. Siedzisko powinno znajdować się na około 45 cm nad ziemią. Zapewnia to prawidłowe ustawienie stóp i kolan. Idealna szerokość siedziska powinna również wynosić około 45 cm. Jeśli jednak zdecydujesz się na krzesło z podłokietnikami, szerokość siedziska może być większa.

A co z oparciem? Pamiętaj, im wyższy tył krzesła, tym lepiej się na nim siedzi. Wysokie oparcie utrzymuje ciało w pozycji pionowej, co powoduje ulgę w odcinku szyjnym kręgosłupa. Inspiracje i porady można znaleźć w największej wyszukiwarce FAVI.pl.


 

Idealne krzesła do jadalni - Szukaj porad i inspiracji w wyszukiwarce FAVI.pl.

Krzesło WESTA VELVET
Zobacz więcej:
https://favi.pl/produkty/p/krzeslo-westa-velvet-ciemny-szary?v=951058

Idealne krzesła do jadalni - Szukaj porad i inspiracji w wyszukiwarce FAVI.pl.

Krzesło LOLY
Zobacz więcej: https://favi.pl/produkty/p/krzeslo-loly-biale-sztaplowane?v=778231

Idealne krzesła do jadalni - Szukaj porad i inspiracji w wyszukiwarce FAVI.pl.

Krzesło DARIUSZ
Zobacz więcej: https://favi.pl/produkty/p/krzeslo-dariusz-dab-sonoma-wyroznienie-3-miejsce-w-rankingu?v=983997

 

Jaki materiał wybrać?


Wśród fanów nowoczesnego stylu życia często pojawiają się krzesła plastikowe lub metalowe. Zaletą tych materiałów jest przede wszystkim łatwa konserwacja. Krzesła do klasycznych jadalni są wykonane najczęściej z litego drewna. W przypadku tych krzeseł należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich nośność, aby po pewnym czasie nie poluzowały się.

Jeśli masz dużą przestrzeń, w której możesz umieścić duży stół dla co najmniej sześciu osób, nie martw się o masywne lub tapicerowane krzesła z wysokim oparciem lub podłokietnikami.


 

Idealne krzesła do jadalni - Szukaj porad i inspiracji w wyszukiwarce FAVI.pl.

Zestaw stołowy Neckon II
Zobacz więcej: https://favi.pl/produkty/p/zestaw-stolowy-neckon-ii-szklany-stol-6-bialych-krzesel?v=805661

 

Wszystko powinno być idealnie dopasowane, czy nie?


Kiedyś istniała zasada, że krzesła powinny być dopasowane do wystroju jadalni i stołu. Teraz jednak trendy zupełnie się zmieniają – dozwolone jest łączenie niemal wszystkiego: starego z nowym, drewnianego z plastikiem itp. To samo dotyczy kolorów.

Jeśli jednak nie masz odwagi na eklektyzm, spróbuj wykorzystać krzesła w tym samym stylu co stół, ale w innym kolorze. W sytuacji, w której stół jadalny oddziela kuchnię i salon bez wahania możesz kupić krzesła pod kolor salonu.


 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.