NANU Architektura, Gdańsk, Trójmiasto

Przedstawiamy inspirujące projekty Gdańskiej pracowni – NANU Architektura. Młode biuro zdobyło m.in. nagrodę w prestiżowym konkursie World Architecture Community Award „20+10+X” 7th Cycle za projekt Centrum SPA – obiektu rekreacyjno-sportowego, który dzięki ciekawej formie i zastosowaniu zielonych dachów wtapia się w zastany krajobraz po nieistniejącym XVIII-wiecznym parku.

Kolejnym ciekawym projektem jest koncepcja centrum konferencyjno-rekreacyjnego – wielofunkcyjnego kompleksu z hotelem, aquaparkiem oraz zespołem sal konferencyjnych. Organiczna forma obiektu stanowi architektoniczną interpretację potrójnej wstęgi Möbiusa i wynika z diagramu oraz układu funkcjonalnego przyjętego dla projektowanego budynku.

„Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w renomowanych pracowniach krajowych i zagranicznych. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie starając się znaleźć optymalne rozwiązania satysfakcjonujące klienta oraz nasze ambicje zawodowe związane z tworzeniem wartościowej i unikalnej architektury.
Zajmujemy się kompleksową obsługą projektową, proponując ciekawe rozwiązania z zakresu architektury, urbanistyki i wystroju wnętrz. Przy współudziale projektantów branżowych wykonujemy projekty wszystkich faz procesu budowlanego, począwszy od koncepcji, kończąc na nadzorze autorskim.
W swej pracy przywiązujemy duże znaczenie dla kontekstu miejsca i projektowaniu w poszanowaniu środowiska naturalnego korzystając z najnowszych technologii i wiedzy o projektowaniu zrównoważonym.”

Założycielem pracowni jest Maciej Nagórski. Członek Pomorskiej Izby Architektów, były członek ARB (Brytyjskiej Izby Architektów).

Źródło: www.nanu.com.pl

Stacja Pilotowa Gdynia

Stacja Pilotowa Gdynia

Stacja Pilotowa Gdynia
Budynek wielofunkcyjny – biura, sypialnie oraz pomieszczenia rekreacyjne dla pilotów
Data ukończenia: 2013

Projekt NANU Architektura

Projekt centrum konferencyjnego

Projekt NANU Architektura

Projekt aquaparku

Centrum konferencyjno-rekreacyjne
Budynek wielofunkcyjny – centrum konferencyjne, hotel, aquapark
Projekt koncepcyjny: 2009

Projekt NANU Architektura

Projekt Centrum SPA

Projekt Centrum SPA

Centrum SPA – Obiekt rekreacyjno-sportowy
Projekt: 2009
Projekt nagrodzony w konkursie: WORLD ARCHITECTURE COMMUNITY AWARD
„20+10+X” 7th Cycle

Projekt terminalu promowego

Projekt NANU Architektura

Terminal promowy
Projekt koncepcyjny: 2009

Projekt NANU Architektura

Projekt wioski żeglarskiej

Projekt hotelu żeglarskiego

Wioska żeglarska
Baza noclegowo-usługowa dla mariny
Projekt: 2009


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.