Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci

Na początku listopada zakończono budowę nowych przestrzeni biurowych przy ulicy Cybernetyki w Warszawie. Koncepcję architektoniczną kompleksu opracowało biuro JEMS Architekci.


Kompleks biurowy Neopark, Warszawa
Inwestor:
Yareal Polska
Projekt: JEMS Architekci
Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

 

Ekologiczny kompleks biurowy Neopark, Warszawa. Projekt: JEMS Architekci. Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

Ekologiczny kompleks biurowy Neopark, Warszawa. Projekt: JEMS Architekci. Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

Ekologiczny kompleks biurowy Neopark, Warszawa. Projekt: JEMS Architekci. Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

Neopark


Ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci


Zespół, którego inwestorem jest spółka Yareal Polska, z założenia miał być przeciwieństwem wyizolowanych, spełniających jedynie funkcję biurową budynków. Zieleń, przestrzenie publiczne i rozrywkowo-wypoczynkowe to niezbędne elementy nowoczesnej, miejskiej inwestycji, które stały się również ważną częścią położonego u zbiegu ulic Wynalazek i Cybernetyki Neoparku. Budowę ukończono na początku listopada.

Neopark został zaprojektowany w oparciu o koncepcję kampusu. Centralną częścią jest wewnętrzny zielony dziedziniec, który wraz ze zlokalizowaną na parterze restauracją i przylegającym do niej tarasem, stanowi przestrzeń spotkań i odpoczynku. Pasowy układ elewacji i tarasowe, zazielenione uskoki otwierają się na ten kameralny, publiczny plac. Monochromatyczne, geometryczne fasady budynku kontrastują z kolorową, różnorodną zielenią łąkową.

Na kompleks składają się dwa budynki biurowe, o łącznej powierzchni biurowej 24 000 m2. Na terenie Neoparku można też znaleźć infrastrukturę rowerową, stacje ładowania samochodów elektrycznych czy urządzenia do recyclingu. Ze względu na ekologiczny charakter inwestycji, została ona wyróżniona certyfikatem BREEAM.

Jest to kolejna inwestycja biurowa na Dolnym Mokotowie, jednak w zdecydowany sposób wyróżniająca się. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową. Kompleks jest miejscem przyjaznym dla osób, które będą w nim pracować. W rejonie kojarzonym z natłokiem biurowej infrastruktury jest to bardzo istotne.

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.