Showroom Maximum w Castellarano we Włoszech – Medusa Group

W wyniku wewnętrznego konkursu firmy GranitiFiandre Medusagroup została wyłoniona do zaprojektowania showroomu MAXIMUM fabryki firmy GranitiFiandre, którego otwarcie odbyło się w dniach 8-9 maja b.r. w Castellarano niedaleko Modeny we Włoszech.

Lokalizacja: Castellarano (niedaleko Modeny), Włochy
Architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała – Medusa Group
Współpraca autorska: Justyna Siwińska-Pszoniak, Tatiana Pacha, Konrad Basan, Michał Sokołowski
Konstrukcja: statyk
Inwestor: GranitiFiandre S.p.A
Powierzchnia: 340 m²
Projekt: 2013
Realizacja: 2013
Więcej informacji o projekcie: Showroom MAXIMUM we Włoszech

  Showroom Maximum w Castellarano we Włoszech. Projekt: medusa group

Showroom Maximum w Castellarano

Showroom prezentuje topowy model płyt ceramicznych Maximum o dużej powierzchni (300×150 cm) i małej grubości (6mm). Rozmiar produktu wymagał od nas podejścia, które zaprezentuje płyty Maximum w nowym świetle oraz pokaże skalę produktu, jego doskonałą jakość i możliwości zastosowań z innego punktu widzenia. Ceramiczne płytki Maximum ze swoimi niesamowitymi rozmiarami są imponującą bronią w kreacji architektonicznej. Wymiary i czystość materiału były dla nas inspiracją do stworzenia projektu showroomu.

Showroom Maximum w Castellarano we Włoszech. Projekt: medusa group

Od samego początku wiedzieliśmy, że nie możemy myśleć o płytach ceramicznych Maximum w kontekście standardowych podłóg lub wykończeń ścian. Chcieliśmy zaprezentować potencjał użycia tych płyt w bardziej kreatywny sposób niż tylko do przykrywania powierzchni. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprojektować swego rodzaju unoszący się dynamiczny obiekt, na który można wejść po schodach i z takiego punktu obserwacyjnego odkrywać materiał prezentowany na ścianach i posadzce. Ten widok pozwala obserwującemu na oszacowanie jakości i rozmiaru produktu Fiandre, który otwiera zupełnie nową jakość w ceramice przeznaczonej dla architektury. Projekt jest również manifestem podstawowych założeń Fiandre: jest współczesny, czysty i elegancki.

Showroom Maximum w Castellarano we Włoszech. Projekt: medusa group

Obok showroomu zaprojektowaliśmy przestrzeń dla warsztatów kreatywnych, gdzie architekci i klienci mogą uczestniczyć w burzach mózgów, odkrywać nowe konfiguracje i możliwości podczas zabawy płytkami, kolorem i skalą. Zaprojektowanie showroomu Fiandre Maximum było czystą przyjemnością i świetną zabawą, ponieważ dano nam możliwość przemyślenia od nowa potencjału ceramicznych płytek.

Showroom Maximum w Castellarano we Włoszech. Projekt: medusa group

Showroom Maximum w Castellarano we Włoszech. Projekt: medusa group Zobacz: Medusa Group na portalu Archinea!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.