Top 10 - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Przebudowa domu - inspirujące projekty polskich architektów

Przebudowa? Zobaczcie pomysły polskich architektów na drugie życie dla wymarzonego domu

W naszym krajobrazie często mijamy budynki realizowane przed laty, które nie odpowiadają już aktualnym potrzebom ich mieszkańców, szpecą otoczenie, a niekiedy stoją po prostu opuszczone. Zamiast burzyć istniejące konstrukcje, inwestorzy często decydują się na przebudowę. Zobaczcie interesujące przykłady polskich domów, którym architekci podarowali drugie życie.

Domy na świecie. Zdumiewające przestrzenie, odważne pomysły i oryginalne formy #2

Domy na świecie. Zdumiewające przestrzenie, odważne pomysły i oryginalne formy #2

Wpływ na charakter projektowanych przestrzeni mają także lokalne uwarunkowania – klimat, kontekst kulturowy, niekiedy miejscowe tradycje i sposób życia mieszkańców charakterystyczny dla danego miejsca. Kontynuując nasze zestawienia inspirujących domów z całego świata, prezentujemy drugą część, w której pokażemy Wam niezwykłe wille, rezydencje i budynki mieszkalne z najróżniejszych regionów naszej planety. 

Domy na świecie. Zdumiewające przestrzenie, odważne pomysły i oryginalne formy

Domy na świecie. Zdumiewające przestrzenie, odważne pomysły i oryginalne formy

Architektura na świecie to nie tylko aktualne trendy. Wpływ na charakter projektowanych przestrzeni i budynków mają także lokalne uwarunkowania – klimat, kontekst kulturowy, i miejscowe tradycje. Wszystkie te aspekty współcześni architekci łączą z nowoczesnym stylem i technologiami.

10 Najciekawszych domów jednorodzinnych zrealizowanych w 2021 roku!

10 Najciekawszych domów jednorodzinnych zrealizowanych w 2021 roku!

Kontynuując nasze coroczne podsumowania, prezentujemy najciekawsze zrealizowane domy jednorodzinne, prezentowane na Archinei na przestrzeni ostatnich miesięcy. Oryginalne idee i wymagające pomysły, odważne formy i finalny efekt codziennej pracy – udana realizacja. Gratulujemy wszystkim architektom i życzymy w najbliższych miesiącach równie inspirujących i udanych projektów!

Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2021 roku!

Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2021 roku!

Po publikacji najciekawszych projektów domów 2021 roku, czas na wnętrza mieszkalne! Prezentujemy najciekawsze aranżacje publikowane na stronach portalu Archinea na przestrzeni ostatnich miesięcy – efektowne wnętrza domów, mieszkań i apartamentów. Zachęcamy do lektury!

10 Najciekawszych projektów domów jednorodzinnych 2021 roku!

10 Najciekawszych projektów domów jednorodzinnych 2021 roku!

Jak co roku, prezentujemy zestawienie najciekawszych koncepcji domów jednorodzinnych w Polsce, publikowanych na łamach portalu Archinea w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Od luksusowych willi do małych, pomysłowych i skromnych domów. Zachęcamy do inspirującej lektury, a architektom gratulujemy świetnych pomysłów!

10 inspirujących pomysłów na niewielki metraż mieszkania!

10 inspirujących pomysłów na niewielkie mieszkania!

Cena za metr kwadratowy mieszkania w Polsce rośnie z roku, a coraz popularniejsze wśród deweloperów i kupujących są lokale o mniejszym metrażu. Pomysły polskich projektantów pokazują, że małe mieszkania mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również niezwykle efektowne, eleganckie i zaskakujące.

TOP 10 – Ciekawe pomysły na wnętrza w ciemnych tonach

Wiele osób kojarzy ciemne wnętrze domu z przygnębiającą, ciężką atmosferą. Jednak w swoim eleganckim, wyrazistym i nowoczesnym wydaniu, kompozycje z użyciem czerni prezentują się bardzo efektownie i zdecydowanie mają swoich wielbicieli. Prezentujemy najciekawsze aranżacje nowoczesnych wnętrz domów, mieszkań i apartamentów w ciemnych tonach.

10 Najciekawszych realizacji domów jednorodzinnych 2020 roku!

10 Najciekawszych domów jednorodzinnych zrealizowanych w 2020 roku!

Kontynuując nasze coroczne podsumowania, prezentujemy najciekawsze zrealizowane domy jednorodzinne, prezentowane na Archinei na przestrzeni ostatnich miesięcy. Oryginalne idee i wymagające pomysły, odważne formy i finalny efekt codziennej pracy – udana realizacja.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.