Naturalne drewno i ciemne akcenty we wnętrzach mieszkania dla młodego mężczyzny

Projekt wnętrz tego dwupoziomowego apartamentu o powierzchni 80 metrów kwadratowych powstał dla młodego mężczyzny. Zgodnie z założeniami inwestora wnętrze jest nowoczesne w formie i jednocześnie przytulne. Duża ilość naturalnego dębowego drewna i forniru oraz światło sączące się zza zabudów meblowych budują jego ciepły klimat. 


Dwupoziomowy apartament dla młodego mężczyzny
Projekt wnętrz: TK Architekci
Powierzchnia: 80 m2

 

Duża ilość naturalnego drewna i ciemne akcenty


Na parterze zaaranżowano strefę dzienną z otwartą kuchnią oraz łazienkę z wanną. Na piętrze wygospodarowano miejsce na sypialnię, gabinet oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową typu walk-in.

Oprócz naturalnych drewnianych okładzin, klimat we wnętrzu budują także ciemne akcenty kolorystyczne w postaci grafitowych spieków i płytek, czarnego płomieniowanego kamienia, barwionego na czarno forniru w gabinecie oraz czarny sufit w łazience, które nadają przestrzeniom apartamentu wyrazistego i zdecydowanego charakteru. Projekt łączy w sobie ponadczasowość zastosowanej gamy barwnej i użytych materiałów z odważniejszą, ciemniejszą kolorystyką.

Elementy wnętrza w przeważającej większości zrealizowano na indywidualne zamówienie według projektu pracowni TK Architekci. Zabudowy meblowe pod sam sufit, fornirowane wyłożenia na ścianach, lustra i przeszklenia, drzwi wewnętrzne, tapicerowania czy dekoracyjne fakturowe lamele stanowiące zabudowę wnętrza – wypełniają je i tworzą harmonijną całość.We wnętrzu znalazło się również miejsce dla sztuki, ścianę w jadalni zrobi grafika Szymona Brodziaka.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.