Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania

Wnętrze 180-metrowego, 2 poziomowego mieszkania zostało zaprojektowane dla młodego mężczyzny. Mieszkanie zostało kupione z rynku wtórnego. Przez poprzednich właścicieli było zaaranżowane na potrzeby kilkuosobowej rodziny. Zadaniem projektantów ze studia TK Architekci było funkcjonalnie rozplanowanie przestrzeni na nowo, aby wydobyć jej potencjał i uczynić wnętrze przestronnym.

W pierwszym etapie prac projektowych należało zatem zupełnie zmienić układ funkcjonalny wnętrza, tworząc duże, połączone strefy, zamiast wielu mniejszych pokoi. Dzięki temu dolna część mieszkania w całości stanowi otwartą przestrzeń, w której znajdują się funkcje: kuchenna, jadalniana, wypoczynkowo-kominkowa oraz gabinetowa, służąca do pracy. W centrum parteru stanął kubik, wewnątrz którego ukryta jest toaleta gościnna.

Na piętrze zaplanowano przestronną sypialnię główną z garderobą oddzieloną ażurowym przepierzeniem, łazienkę, pralnię oraz pokój dla gości.

Klimat wnętrza jest zdecydowanie przytulny. Zarówno na posadzkach, jak i  w dużej części zabudowy meblowej zastosowano dąb w naturalnym, miodowym odcieniu. Wyspa kuchenna została wykonana z blachy miedzianej. W wielu miejscach zastosowano ciepłe ledowe oświetlenie szczelinowe. Inwestorowi zależało również na wkomponowaniu naturalnej zieleni do wnętrza. Projektanci z pracowni TK Architekci zaproponowali żywą zieloną ścianę z systemem nawadniania, która jest ozdobą strefy dziennej apartamentu.

Styl wnętrza jest nowoczesny, a kompozycje brył mebli są proste i czytelne. Klimat w przestrzeni mieszkania ożywiają dodatkowo wyraziste kolory zestawione z ciepłymi odcieniami dębowego drewna.


Dwupoziomowe mieszkanie dla młodego mężczyzny
Projekt wnętrz: TK Architekci

 

Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania Ciepłe i przytulne wnętrza dwupoziomowego mieszkania


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.