Zielony raj w sercu salonu. Stylowe wnętrza portugalskiej willi projektu hilight.design

Wyobraź sobie, że na środku Twojego salonu znajduje się osobisty raj natury. Czy to niemożliwe? Zespół studia hilight.design zrealizował ten śmiały pomysł we wnętrzach domu w Portugalii. Projektanci chcieli osiągnąć efekt niesamowitej bliskości z naturą i zatrzeć granicę między dziką zielenią a przestrzenią życiową.


Dom w Portugalii
Projekt wnętrz: hilight.design
Powierzchnia: 845 m2

 

Stylowe wnętrza portugalskiej rezydencji


Prezentowane wnętrza to aranżacja dużego i imponującego domu w Portugalii. Za dużymi oknami willi mieszkańcom nieustannie towarzyszy inspirujący widok na otaczający krajobraz, który dopełnia wyrafinowane wnętrza inspirowane naturą. Atmosfera wewnątrz jest ciepła, przytulna i domowa. Stonowany charakter przełamują natomiast wyraziste akcenty oraz charakterystyczne detale, które podkreślają wykwintny gust właściciela.

Salon, wokół którego toczy się codzienne życie mieszkańców domu, to duża i wygodna przestrzeń. Wokół narożnego wypoczynku i towarzyszących im stylowych foteli znajduje się horyzontalny duży kominek, olbrzymi ekran z drugiej strony i centralnie zlokalizowane zielone atrium, które towarzyszy domownikom przez cały dzień. Wokół niego odbywa się komunikacja wewnątrz domu. Zieleń tworzy przyjazny nastrój w przestrzeni domu oraz wprowadza do wnętrz okazałej wilii powiew świeżości. To wszystko obudowane zostało bogatą kompozycją stonowanych brązów i szarości.

Kuchnia to często najważniejsze miejsce wielu domów. W zlokalizowanej w Portugalii rezydencji tworzy ją przytulna przestrzeń – ciepła i surowa zarazem. Na tle beżowych odcieni wybijają się ciepłe brązowe barwy – obudowa wyspy oraz drewniane okładziny ścienne. Wszystkie niezbędne sprzęty zostały ukryte w minimalistycznej zabudowie ściany, widoczna jest jedynie masywna wyspa ze zlewozmywakiem i widocznym stylowym okapem zawieszonym nad nią. Program kuchni powiększa spiżarnia – utrzymana w minimalistycznym duchu z charakterystycznymi półkami na domową ceramikę właścicieli domu – ukrytymi za szklaną taflą z ciemnego szkła i efektownie podświetlonymi ledowymi smugami.W przestrzeni jadalni znalazł się ogromny, centralnie usytuowany stół, przy którym może zebrać się cała rodzina. Spokojny i ciepły charakter wnętrz przełamuje oryginalna, designerska lampa zawieszona nad stołem. Codzienne posiłki umilają niezwykłe widoki za ogromnymi przeszkleniami.

Każdy dom powinien mieć wygodne miejsce do pracy. O to również zadbali projektanci ze studia hilight.design. Stworzyli miejsce, w którym można łatwo skoncentrować się na tym, co ważne i zainspirować się do produktywnej pracy przez cały dzień. W pokoju znajdują się tylko niezbędne i funkcjonalne elementy wyposażenia – wygodne ergonomiczne krzesła, wyrafinowane designerskie biurka, dużo światła i co najważniejsze – spokojna atmosfera sprzyjająca skupieniu.

Główna garderoba nie jest największym pomieszczeniem każdego domu, ale dla jego mieszkańców jest to zawsze równie ważne pomieszczenie. Zlokalizowana przy głównej sypialni przestrzeń jest nie tylko pojemna, ale także elegancka i pełna światła oraz subtelnych detali. Proste kształty i duże stylowe lustro dopełniają nastrój jej wnętrza.

Portugalia słynie z dobrych win. W takim domu nie mogło zabraknąć więc domowej winiarni. Zlokalizowana w piwnicy willi jest idealnym miejscem do przechowywania kolekcji trunków. Minimalistyczny i wyrafinowany charakter wnętrza winiarni oraz starannie dobrane światło pozwala skupić całą uwagę na bogatej kolekcji lokalnych win.

W portugalskiej willi znajduje się kilka mniejszych i większych łazienek usytuowanych w pobliżu przestrzeni wspólnych, sypialni właścicieli i pokoi gościnnych oraz przy basenie. Ich wnętrza charakteryzuje prostota i dbałość o detal. Faktura i kolorystyka ścian została podkreślona pięknym, ukrytym światłem, które kreuje odpowiedni, intymny nastrój w jej wnętrzu.

 

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.