W stałym kontakcie ze światem przyrody - dom w lesie pracowni INTERURBAN

W stałym kontakcie ze światem przyrody – dom w lesie pracowni INTERURBAN

Dom w lesie pracowni INTERURBAN odzwierciedla podejście do architektury z myślą o człowieku, który jest nierozerwalnie związany z koniecznością kontaktu ze światem przyrody. W ten sposób nie tylko zapewniona jest przestrzeń dla ich mieszkańców, ale przestrzenie te stają się ciągłymi doznaniami zmysłowymi.


Dom w lesie
Projekt: INTERURBAN
Zespół: Łukasz Piankowski, Weronika Juszczyk, Natalia Makarenko
Lokalizacja: Rów, woj. pomorskie
Powierzchnia: 230 m2
Wizualizacje: SZUMgrupa
Zdjęcia: Filip Murzhak

 

Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Wizualizacje: SZUMgrupa. Zdjęcia: Filip Murzhak Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Wizualizacje: SZUMgrupa. Zdjęcia: Filip Murzhak Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Wizualizacje: SZUMgrupa. Zdjęcia: Filip Murzhak

Dom w lesie


Dom w lesie został zaprojektowany w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, na obszarze niewielkiej wsi w województwie pomorskim. Powściągliwa prosta forma typowej Kaszubskiej stodoły oferuje możliwość odpoczynku i relaksu poprzez uczciwą integrację z kontekstem w jakim się znajduje.

Klasyczny układ zagrody, w którym budynek mieszkalny, gospodarczy czy inwentarski tworzyły zwarty kompleks dostosowany został do współczesnych potrzeb. W ten sposób powstał amfiladowy, logiczny układ poszczególnych brył zachowujący przy tym silne nawiązanie do historii w nowoczesnej formie. Rytmiczna integracja brył w układzie przestrzennym ma kluczowe znaczenie dla języka projektowania – taki układ nie tylko pozwala na sprawne funkcjonowanie poszczególnych pomieszczeń, ale stanowi również nowy sposób formowania architektury regionalnej.

Aby pośredniczyć między prywatnym wnętrzem a otaczającą naturą, elewacja pokryta została rodzimym gatunkiem drewna, pochodzącym wprost z nadleśnictwa, układ elewacji został uformowany poprzez wykorzystanie różnych, dostępnych powszechnie surowych elementów tarcicy.
 

Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Zdjęcia: Filip Murzhak Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Wizualizacje: SZUMgrupa. Zdjęcia: Filip Murzhak Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Wizualizacje: SZUMgrupa. Zdjęcia: Filip Murzhak

Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN

Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Wizualizacje: SZUMgrupa. Zdjęcia: Filip Murzhak

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.