Dom w Swoszowicach pod Krakowem projektu Grycaj Design

Projekt domu pracowni Grycaj Design powstał w 2014 roku. Obecnie trwają przygotowania do realizacji. Dom położony jest w miejscowości Swoszowice pod Krakowem w rejonie otuliny znajdującego się tam uzdrowiska.

Dom przeznaczony jest dla 4-osobowej rodzinny, dlatego jego powierzchnia użytkowa to 180m2 oraz dodatkowe 40m2 powierzchni garażu. Założenie urbanistyczne przewiduje harmonijne wpisanie obiektu w istniejącą tkankę miejską. Obiekt zlokalizowany został na południowym stoku. Ogromnym atutem działki jest istniejący starodrzew od strony południowej, dlatego też południowa elewacja została ukształtowana w sposób umożliwiający podziwianie otoczenia zarówno z poziomu parteru, jak i pierwszego piętra. Jako wykończenie elewacji domu zastosowano starą cegłę rozbiórkową oraz deski dębowe jako okładzinę garażu. Warto zwrócić uwagę na sposób układania cegły na elewacji. Dzięki plastycznemu ułozeniu udało się uzyskać dość ciekawy efekt przestrzenności.


Dom jednorodzinny w Swoszowicach
Pracownia: Grycaj Design | Jacek Grycaj
Lokalizacja: Swoszowice pod Krakowem, woj. małopolskie
Projekt: 2014 / Realizacja: 2015-

 

 

Dom w Swoszowicach pod Krakowem. Projekt: Grycaj Design

Dom w Swoszowicach pod Krakowem. Projekt: Grycaj Design

Dom w Swoszowicach pod Krakowem. Projekt: Grycaj Design


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.