„Domy Przyszłości” – Najciekawsze polskie domy jednorodzinne w najnowszym programie Dwójki!

Polska architektura w najlepszym wydaniu w końcu ma okazję trafić do szerszego grona odbiorców. Trwają właśnie zdjęcia do najnowszego programu stacji TVP2 poświęconego nowoczesnym domom jednorodzinnym z naszych okolic.

„Domy przyszłości” to najnowszy program Dwójki, prezentujący najciekawsze przykłady domów jednorodzinnych z polskich miast – odważne pomysły, oryginalne formy i współczesne technologie.

Po każdym z domów oprowadzać będą architekci – autorzy danego projektu oraz jego mieszkańcy, również mający realny wpływ na projektowaną przestrzeń. Telewizja zaprezentuje widzom między innymi domy Living-Garden House w Izbicy oraz Arkę Koniecznego w Brennej projektu pracowni Roberta Koniecznego – KWK Promes, EDGE House w Krakowie studia MOBIUS Architekci Przemysława Olczyka czy EKO-DOM w Dzikowcu projektu BXBstudio Bogusława Barnasia. Program poprowadzi popularna dziennikarka Marzena Rogalska.

Nowy odcinek w każdą sobotę na kanale TVP2 o godzinie 12:25. Polecamy!


 

Nowa odmiana domu – Living-Garden House w Izbicy. Projekt: Robert Konieczny – KWK Promes. Zdj. Jakub Certowicz

Living-Garden House w Izbicy
Projekt: Robert Konieczny – KWK Promes
Zdj. Jakub Certowicz
Więcej o projekcie:
Nowa odmiana domu – Living-Garden House w Izbicy
projektu Roberta Koniecznego oraz zespołu KWK Promes


Edge House w Krakowie. Projekt: Przemek Olczyk Mobius Architekci

Edge House w Krakowie
Projekt: Przemek Olczyk Mobius Architekci
Więcej o projekcie: Edge House w Krakowie pracowni Mobius Architekci Przemka Olczyka


Eko-Dom w Dzikowcu. Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś

Eko-Dom w Dzikowcu
Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś
Więcej o projekcie: Eco House w malowniczym Dzikowcu pracowni BXBstudio


Arka Koniecznego. Projekt: Robert Konieczny – KWK Promes. Zdjęcie: Olo Studio

Arka Koniecznego w Brennej
Projekt: Robert Konieczny – KWK Promes
Zdj. Olo Studio


„Domy Przyszłości”


Niewiele osób wie, że wśród polskich domów jednorodzinnych można znaleźć prawdziwe perełki architektoniczne. To właśnie one – domy przyszłości – są bohaterami nowego cyklu TVP2. Widzowie Dwójki mają okazję przyjrzeć się oryginalnym, inteligentnym budynkom, w których zastosowano niespotykane, nowatorskie rozwiązania. Nowy odcinek w każdą sobotę o godzinie 12:25. 

Źródło: Centrum Informacji TVP | „Domy przyszłości” – nowy cykl TVP2

 

Marzena Rogalska - Prowadząca program "Domy Przyszłości"
Marzena Rogalska – Prowadząca program „Domy Przyszłości”


Niezależnie od tego, czy stoi w podwarszawskim Konstancinie, czy pod Pszczyną, każdy stanowi architektoniczną perełkę – ze względu na swoją architekturę, wyposażenie wnętrz, zastosowane ciekawostki techniczne czy położenie. „Domy przyszłości” stają się coraz powszechniejszym elementem również polskiego krajobrazu. To właśnie do ich zwiedzania zaprasza Dwójka w najnowszym cyklu pod tym samym tytułem.

Każdy odcinek będzie zarazem fascynującą podróżą w świat współczesnej architektury, nowatorskich technologii oraz sztuki designu.

Cykl poprowadzi Marzena Rogalska. Przewodnikami po domach przyszłości będą ich właściciele oraz projektanci – wizjonerzy, laureaci wielu nagród, pracujący na światowym poziomie, ludzie, którzy wspólnie z inwestorami tworzą odważną architekturę.

Każdy 25-minutowy odcinek to prezentacja jednego domu. Narracja będzie toczyć się wokół czterech pór dnia. Poranek to idealna okazja do rozmowy o początku, o tym, co stało za pomysłem na dom, o jego założeniach, bryle i konstrukcji.

Środek dnia to moment, kiedy wszyscy pracują na najwyższych obrotach. W programie to czas na rozmowę o nowoczesnych rozwiązaniach. Ekspres do kawy, który parzy napój po wysłaniu sms czy wanna, która nalewa wodę o temperaturze 37 stopni codziennie o 19:00 – to tylko niektóre z rozwiązań spotykanych w inteligentnych domach.

Popołudnie jest porą, kiedy domownicy zaczynają zwalniać tempo. Gromadzą się w przestrzeniach wspólnych – salonie, jadalni, bibliotece. To dobra chwila na omówienie wystroju wnętrza, atmosfery i kolorów.

Wieczorem kolej na relaks. Ogród czy taras dają możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem po całym dniu. Wtedy człowiek jest blisko natury, może skupić się na roślinach, zwierzętach, ekologii. Pozyskiwanie deszczówki do spłukiwania toalet albo wybudowanie prywatnej tężni to z pewnością ciekawe pomysły na życie proekologiczne.

Cykl „Domy przyszłości” zostanie przygotowany ze szczególną dbałością o jego wizualną stronę. Atutem będą wystudiowane kadry i malownicze ujęcia. W produkcji wykorzystane zostaną nowoczesne technologie pozwalające realizować efektowne ujęcia lotnicze, ujęcia typu slowmotion czy timelapse. Całość – nowatorsko i dynamicznie zmontowana – stylistycznie nawiąże do treści i formuły programu.

 „Domy przyszłości” – w soboty o godzinie 12:25 na antenie TVP2.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.