Minimalistyczne mieszkanie w bieli i czerni

Charakter wnętrz tego mieszkania tworzy duet bieli i czerni. Minimalistyczny koncept pracowni Merapi Architects oraz Havn Architects uzupełniają charakterystyczne elementy wyposażenia i aranżacji wnętrza, które dodają przestrzeni indywidualnego charakteru – współczesne formy, wyraziste barwy i abstrakcyjne obrazy. 


Mieszkanie na nowym osiedlu zabudowy szeregowej 
Projekt: Merapi Architects oraz Havn Architects
Powierzchnia: 60 m2

 

Minimalistyczne mieszkanie w bieli i czerni


Najważniejsza część każdego mieszkania to strefa dzienna. W tym lokalu salon, jadalnia i kuchnia tworzą jedną otwartą przestrzeń. Białe i czarne kolory akcentują poszczególne strefy w mieszkaniu. Część wypoczynkowa została podkreślona czarnym dywanem i narożną ciemną sofą, która domyka kompozycyjnie strefę relaksu. Białe ściany i jasne zasłony to przestrzeń komunikacji. Kontrastowe zestawienie bieli i czerni tonuje jasna, drewniana podłoga.

Za eleganckim wypoczynkiem znajduje się czarna kuchnia ze stołem jadalnianym. Nad nim zawieszono dwie lampy-kule, które już po wejściu przyciągają wzrok. Nad blatem w przestrzeni roboczej kuchni znajdują się płyty o charakterystycznym rysunku, który niczym obraz zdobi ścianę i dynamicznie przełamuje zestawienie biało-czarnych płaszczyzn budujących strukturę mieszkania.

W odróżnieniu od strefy dziennej, w sypialni dominują jasne barwy. Czarne łóżko i dywan nawiązują kompozycyjnie jednak do kolorystyki salonu. Sypialnia znajduje się tuż za ścianką telewizyjną. Drzwi rozdzielające subtelnie obie przestrzenie, po zamknięciu zostają prawie niezauważalne. Stonowana kolorystyka ścian i zabudów meblowych tworzy minimalistyczną przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi.Mieszkanie zaaranżowano meblami i elementami wyposażenia wnętrz o prostych, współczesnych formach. Charakteru wnętrzom dodają także abstrakcyjne wielkoformatowe obrazy, które zdobią ściany salonu i sypialni.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.