Minimalistyczny dom pod Lublinem pracowni 081 Architekci

Zaprojektowany w pracowni 081 Architekci dom cechuje prosta, minimalistyczna forma. Kształt budynku tworzą dwie prostopadłościenne bryły na planie litery L, które dzielą wnętrze na część dzienną i nocną. Taki układ pozwolił stworzyć wewnętrzne podwórko, które jest odcięte od sąsiadów i daje więcej intymności mieszkańcom. Wcięcia i wnęki w jednolitej, zwartej bryle zapewniają mieszkańcom prywatność oraz otwierają wnętrza na własne, mniejsze ogrody zaprojektowane na działce.

Dom jest całkowicie zamknięty od strony ulicy, natomiast od strony ogrodu jego elewacja została w całości przeszklona, zacierając tym samym granicę między wnętrzem i przestrzenią na zewnątrz. Mieszkańcy mogą dzięki temu maksymalnie czerpać z najbliższego otoczenia i cieszyć się widokiem na otaczającą przyrodę.

Elewacje domu wykończono deskami, które z czasem naturalnie będą dojrzewać i zmieniać swój kolor oraz betonem z odciśniętym rysunkiem desek. Oba materiały wzajemnie się uzupełniają i razem z białą, gładką ramą zamykającą budynek podkreślają minimalistyczną formę domu.


Dom CHO
Autorzy: 081 Architekci
Lokalizacja: okolice Lublina
Powierzchnia: 309 m2

 

Dom CHO, okolice Lublina. Projekt: 081 Architekci

Dom CHO, okolice Lublina. Projekt: 081 ArchitekciDom CHO, okolice Lublina. Projekt: 081 Architekci

Dom CHO, okolice Lublina. Projekt: 081 Architekci

Dom CHO, okolice Lublina. Projekt: 081 Architekci

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.