Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower

Nowoczesny apartament zlokalizowany w centrum Szczecina w wieżowcu Hanza Tower doskonale łączy modny design z elementami klasycznymi. Jest urządzony funkcjonalnie, ale nie brakuje tu ciekawych pomysłów, kolorowych odważnych  akcentów oraz nowoczesnych tapet. Wszystko jednak harmonijnie ze sobą współgra. Za projekt  oraz nadzór nad realizacją odpowiada Agnieszka Romańczyk z pracowni archdesign.


Apartament Hanza Tower w Szczecinie
Projekt + nadzór autorski: archdesign Agnieszka Romańczyk
Powierzchnia: 58 m2
Zdjęcia: Adam  Kocimski Fotografia

 

Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower

 

Projekt stanowił dla projektantki wyzwanie ze względu na oczekiwania Klientów oraz połączenia wszystkich niezbędnych funkcji na powierzchni 58 m2. Apartament zaprojektowany został z myślą o wynajmie długoterminowym. Wyburzenie ściany pomiędzy kuchnia i salonem pozwoliły na uwolnienie przepięknego widoku na panoramę Szczecina, która wnosi poczucie przestrzeni do wnętrz apartamentu. Elegancki i obszerny hol stanowi doskonałe miejsce na przywitanie gości, a także sprawdza się w codziennym użytkowaniu mieszkańców apartamentu. Dodatkowy schowek pomiędzy łazienką a sypialnią skrywa wszystkie funkcje pomocnicze niezbędne w każdej nieruchomości.

Strefę wypoczynkową wydziela modułowy narożnik w kolorze musztardowym z funkcją spania. Nad nim na sufitach podwieszanych zamontowano oprawy oświetleniowe. Liczne poziome i pionowe ledowe pasy ukryte w zabudowach meblowych dodają charakteru wnętrzu. Podłogę wykończono klasyczną deską w dębowych odcieniach.

Sypialnia to azyl w którym zastosowano połączenie bieli i czerni. Architekt Agnieszka Romańczyk nie zapomniała także o szczecińskim akcencie – jedną ze ścian zdobi wykonany na zamówienie obraz przedstawiający architekturę Szczecina.

W całym lokalu zastosowano drzwi z ukrytą ościeżnicą, które doskonale licują się z płaszczyzną ścian. Ogromnym problemem było natomiast ukrycie elementów konstrukcyjnych (filarów), które pojawiły się we wszystkich głównych pomieszczeniach. Na szczęście architekt sprytnie ukryła te elementy w zabudowach – w salonie powstała zabudowa meblowa w formie barku, w sypialni filar obudowano płytą g-k, dzięki czemu powstała ścianka, która choć trochę ukrywa grzejnik naścienny. Pozostałe dwa filary, które znajdowały się w łazience i kuchni ukryto pod zabudową meblową.

Ciekawym elementem dekoracyjnym przyciągającym wzrok są złote akcenty, m.in. kuta balustrada oddzielająca salon od holu. Konsekwentnie wszystkie elementy takie jak oświetlenie, klamki, uchwyty zostały wykończone również w złotym kolorze.

Łazienka została zaaranżowana w stylistyce spójnej z resztą apartamentu. Dominuje w niej czerń, którą rozjaśniają złote i jasne akcenty w postaci marmurowych jasnych płytek.  Na dwóch ścianach oraz drzwiach znalazła tapeta strukturalna odporna na wilgoć.

Przemyślane i sprytne rozwiązania zastosowane przez Agnieszkę Romańczyk spełniły oczekiwania Klientów.Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.