Monochromatyczne wnętrza ożywione designerskimi dodatkami

Kluczem do dobrego wystroju wnętrza jest równowaga kolorów, kształtów i materiałów. W przestrzeni apartamentu zaprojektowanego przez zespół studia hilight.design dominują szarości i biel, które urozmaicano charakterystycznymi dodatkami. Monochromatyczne i minimalistyczne tło współgra z ożywiającymi i designerskimi akcentami tworząc elegancką całość.

W pokoju dziennym jednym z takich rozwiązań jest niezwykle wygodna, piękna ciepło-brązowa sofa. Tuż przy niej charakterystyczny dywan na podłodze, który imituje drewniane słoje – dodatek, który dodaje wnętrzu dynamicznego i ożywiającego charakteru. W kuchni i jadalni projektanci  praktycznie wszystkie szafki i urządzenia ukryli za fasadą minimalistycznych frontów mebli w mocnym grafitowym kolorze. Jednym z bardziej oryginalnych rozwiązań we wnętrzu jest wyspa kuchenna, która łączy przestrzeń roboczą ze strefą wypoczynkową. Wykończona została w barwionej stali, jej kolorystyka przyciąga wzrok już po wejściu do salonu.

Łazienka to proste linie i kształty, które dopełniają koncepcję wnętrz całego apartamentu – minimalistyczne formy i starannie dobrane elementy wyposażenia wnętrz. Kolorystyka to mieszanka odcieni bieli i brązów, jednak ciepłe światła LED nawiązują do dużego pomarańczowego akcentu w centrum mieszkania.

Wykorzystanie nietypowej kolorystyki było świetnym pomysłem dla tego mieszkania. Mniejsza liczba kolorów ograniczona do bieli i szarości razem z intensywnymi dodatkami tworzą zrównoważoną i pełną wyrazu przestrzeń.


Serra Apartment
Projekt wnętrz: hilight.design
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 78 m2

 

Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design Serra Apartment. Projekt wnętrz: hilight.design

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.