Nowe - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Budynek mieszkalny Żorro. Projekt: Maciej Franta | Franta Group

Budynek Żorro. Architektoniczny superbohater pośród bloków z wielkiej płyty

Żorro, osadzony w niedalekiej odległości od osiedla budynków z wielkiej płyty ukształtowany jest poprzez zastosowanie zasady modyfikacji typowego obiektu z tamtych czasów i nadania im wyjątkowości i cech architektonicznego „superbohatera” odstającego jakością i standardem od otoczenia, kreującego się jako nowy wzór do dalszej przemiany tej części miasta.

Tofino Beach House, Pracownia: Olson Kundig Architects, Fotografia: Nic Lehoux

Niezwykły, ukryty w lesie dom z panoramą na ocean

Nacisk położono tu nie na wykadrowanie jednego, centralnego punktu, ale raczej na uchwycenie panoramicznego widoku Oceanu Spokojnego. Nie ma tu konstrukcji, która by mogła przysłonić ten widok; zamiast tego tworzy wrażenie bycia na zewnątrz, na dużej otwartej przestrzeni z dwoma przytulnymi ogniskami na obu końcach.

Wnętrza 'Kobiec elegancja'. Pracownia Architektoniczna MGN. Foto: Marcin Grabowiecki. Stylizacja: Eliza Mrozińska

Projekt Kobieca elegancja z nagrodą w międzynarodowym konkursie European Property Awards

Pracownia Architektoniczna MGN kolejny raz zdobyła nagrodę w międzynarodowym konkursie European Property Awards! Tym razem doceniony został projekt Kobieca elegancja. Zaprojektowane wnętrze to elegancka aranżacja o ponadczasowej urodzie, która nigdy się nie znudzi i zawsze będzie wyglądać modnie.

Forest House. Projekt: JMW Architekci

Las, woda i duch miejsca. Dom „Forest House” projektu JMW Architekci

Las i woda to najważniejsze atuty działki, na której powstał najnowszy projekt domu autorstwa pracowni JMW Architekci Krzysztof Jachowicz, Jakub Wiśniewski. Główne otwarcia i przeszklenia ukierunkowane w stronę przepięknej skarpy i płynącej w dole rzeki – wyjątkowy duch miejsca, determinujący podstawowe założenia inwestycji.

Apartament przy Złotej 44 w Warszawie. Projekt: TISSU Architecture

Luksusowy apartament z oszałamiającym widokiem

O niewielu lokalizacjach w Warszawie można powiedzieć, że są wyjątkowe, niepowtarzalne i naprawdę robią wrażenie! W ich czołówce jest bez wątpienia prestiżowy apartamentowiec Złota 44. Mamy przyjemność przedstawić nowy projekt wnętrza apartamentu, którego autorem jest pracownia architektoniczna Tissu Architecture.

Pomysłowy dom na szczycie gór – prosta bryła dopełniona ażurowymi nadbudówkami

Architekci z pracowni ESQUISSOS Arquitectura e Consultoria zmierzyli się z zróżnicowaną wysokościowo działką, znajdującą się w górzystym, portugalskim mieście Sintra.  Wykorzystując naturalny spadek terenu w stosunku do drogi dojazdowej, udało im się stworzyć ciekawą bryłę, dopełnioną ażurowymi konstrukcjami z drewnianych listew.

Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral

Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral

Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days, pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcję w segmencie konglomeratów kwarcowych i przemysłu kamieniarskiego. Pięć nowych odcieni ma szansę, by nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Dom jednorodzinny „WRO House”. Projekt: BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI. Zdj. JanKarol.com

Elegancki pawilon pośród drzew. Dom w lesie pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI

Ukryta w leśnym krajobrazie willa ma formę minimalistycznego i eleganckiego pawilonu, który swoją skalą, kształtem i kolorystyką wtapia się w malownicze otoczenie. Zaprojektowany w pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI budynek powstał dla klientów, którzy cenią sobie kontakt z naturą i bliskość otaczającej przyrody.

Dom Kwadrantowy zwycięzcą ICONIC AWARDS 2021 w dwóch kategoriach!

Dom Kwadrantowy zwycięzcą ICONIC AWARDS 2021 w dwóch kategoriach!

Dom Kwadrantowy wygrał konkurs ICONIC AWARDS 2021 w dwóch kategoriach: Innowacyjna Architektura i Innowacyjny Materiał. Organizatorem Iconic Awards jest German Design Council, organizacja powołana w 1953 roku przez niemiecki parlament. Każdego roku nagradza ona projektantów z całego świata, którzy tworzą innowacyjną i wizjonerską architekturę.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.