Nowe - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Patio House. Projekt: _slab_ Studio architektoniczne

Naturalne, stonowane wnętrza domu „Patio House”

W trakcie projektowania wnętrza rezydencji Patio House jednym z głównych założeń było uzyskanie jak najbardziej spójnego połączenia pomiędzy designem bryły budynku, a tym co znajduje się w jego środku. Istotnym wymaganiem było również uzyskanie przestrzeni, które dzięki użytej kolorystyce i materiałom będą jak najbardziej jasne, stonowane, ale jednocześnie ciepłe i przyjemne w odbiorze dla mieszkańców.

Wnętrza domu w Olsztynie. Projekt: hilight.design

Ciepłe, stonowane tonacje, naturalne materiały i prostota form we wnętrzach domu

Aranżacja domu stworzona przez projektantów ze studia hilight.design to spokojne tonacje i szlachetne, perfekcyjnie dobrane materiały, dbałość o szczegóły i przestrzeń, którą się czuję. Dom w Olsztynie to ciepłe i stonowane wnętrza, w których chce się żyć i mieszkać.

Cottage Pod Bukovou. Projekt: Mjölk architekti. Zdjęcia: BoysPlayNice

Tajemnicza, górska chata nad doliną rzeki. W jej tle zimowy wiatr i izerska mgła

Nad górą Buková hora, w miejscu, gdzie wciąż docierają zimne północne wiatry, architekci z czeskiej pracowni Mjölk architekti zrealizowali projekt przebudowy podarowując niedokończonej górskiej chacie nowe życie, w tajemniczej, nowoczesnej odsłonie. Zaprojektowany przez architektów dom jest przytulny, a jego wnętrze proste i funkcjonalne.

Dom „Connected House”. Projekt: MOKAA Architekci

Efektowna rozbudowa domu na obrzeżach Płocka

Projekt „Connected House” pracowni MOKAA Architekci to koncepcja rozbudowy i przebudowy wiekowego domu zlokalizowanego na obrzeżach Płocka. Założenie zaplanowane zostało w formie nowoczesnej zabudowy zagrodowej typowej dla krajobrazu polskich miast i wsi. 

Dom po drugiej stronie lustra. Projekt: 81.WAW.PL

Dom po drugiej stronie lustra – surrealistyczny obraz zawieszony w przestrzeni leśnej

Dom po drugiej stronie lustra został zlokalizowany na działce leśnej, a głównym założeniem inwestora była chęć oddzielenia budynku od ulicy i maksymalne otwarcie na działkę od strony głównego ogrodu. Dzięki zastosowaniu lustrzanej elewacji parteru otrzymano złudzenie lewitującego betonowego „obrazu” w przestrzeni leśnej.

DOM (NIE)POWTARZALNY. Projekt: Archistudio Studniarek+Pilinkiewicz. Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski/Archifolio

Dom (Nie)Powtarzalny osadzony w naturalnym krajobrazie Śląska

Dom (Nie)Powtarzalny projektu pracowni Archistudio Studniarek+Pilinkiewicz osadzony jest w otwartym naturalnym krajobrazie, który coraz trudniej znaleźć na Śląsku. Strefa wjazdowa i ogród od strony północnej to stary sad z drzewami jabłoni. Strefa południowa zagospodarowania terenu i domu otwiera szeroką perspektywę na pola i lasy.

Dom "From the Garden House". Projekt: Robert Konieczny – KWK Promes. Zdjęcia: Jakub Certowicz

Dom „From the Garden House” z kolejnym wyróżnieniem!

Dom From the Garden House projektu KWK Promes Roberta Koniecznego zdobył specjalne wyróżnienie w konkursie Architizer A+Awards! Projekt „From The Garden House” był dla architektów z KWK Promes niecodziennym doświadczeniem. Właściciel przyszedł do nich z gotowym projektem ogrodu, który był już w zaawansowanej realizacji.

Niezwykła willa w kostarykańskiej dżungli – luksus, przyroda i koloryt Ameryki

Inwestor zapragnął stworzyć miejsce, w którym każdy poczuje klimat otaczającej przyrody, oczyszczając umysł, doświadczając jednocześnie luksusu i przygody. Architekci z pracowni Formafatal zainspirowali się atmosferą miejsca i kolorytem Ameryki Środkowej i Południowej.

Świeże, minimalistyczne wnętrza z przykuwającymi wzrok detalami

Świeże, minimalistyczne wnętrza z przykuwającymi wzrok detalami

Projektanci z hilight.design dbają o to, by funkcjonalność i piękno budziły satysfakcję klienta przez długie lata. Mieszkanie w Zegrzu to estetyczne wnętrza przepełnione przyciągającymi wzrok detalami – świeże, stylowe i nowoczesne. Minimalistyczne i czyste powierzchnie stanowią tło dla wyrazistych, geometrycznych kształtów i nieregularnych faktur.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.