Nowoczesna rezydencja na zadrzewionej i urokliwej działce. BOX House projektu KONZEPT Architekci.

Ideą projektu biura KONZEPT Architekci było wpisanie bryły budynku w przestrzeń zalesionej działki. Architekci wspólnie z Inwestorami chcieli maksymalnie wykorzystać jej potencjał i uniknąć wycinki istniejących drzew. Ważne było także doświetlenie i nasłonecznienie wnętrza domu i towarzyszących im tarasów. Minimalistyczną i nowoczesną formę domu zbudowano z niezależnych brył, które tworzą spójną kompozycję.


Nazwa budynku powstała z uwagi na podejście koncepcyjne do budynku i formę architektury jaką stworzyliśmy. Dom składa się z pudełek („boxów”), lekko rozrzeźbionych, poprzesuwanych względem siebie, aby maksymalnie wykorzystać światło na działce, tarasach i we wnętrzu domu – opowiadają autorzy projektu z pracowni KONZEPT Architekci.


Każde pudełko zawiera inną funkcję. Ważne dla mieszkańców było także wyraźne oddzielenie części wspólnej od strefy nocnej. Na parterze zaplanowano dwa boksy, które mieszczą funkcję dzienną wypoczynkową i osobno część garażową ze strefą fitness. Górny box to strefa nocna mieszcząca trzy sypialnie z łazienkami i garderobami.

Kolorystyka budynku oparta na białych i grafitowych wykończeniach oraz naturalnym drewnie podkreśla formę budynku i kompozycję przestrzenną „boxów”, z których zbudowano dom.


BOX House
Projekt: KONZEPT Architekci
Lokalizacja: Łódź
Powierzchnia: 260 m2

 

BOX House. Projekt: KONZEPT Architekci

BOX House. Projekt: KONZEPT Architekci

BOX House. Projekt: KONZEPT Architekci

BOX House. Projekt: KONZEPT Architekci

BOX House. Projekt: KONZEPT Architekci

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.