„Zaginiony Dom” upamiętniający utraconą przestrzeń życiową na wystawie w Wuhan w Chinach

„Zaginiony Dom” to dzieło stworzone na drugie Międzynarodowe Biennale Rzeźby Ekologicznej East Lake, które odbyło się w Wuhan w 2021 roku. Nietypowa rzeźba przedstawia dom porośnięty bujnym bluszczem. Przestrzeń zdefiniowana została przez owijające się pnącza. Jest to pamięć o utraconej przestrzeni życiowej.

Klimatyczny dom w centrum miasta – niezwykła renowacja i drugie życie historycznego budynku

Renowacja historycznego budynku z dziedzińcem w Pekinie wykonana przez chińską pracownię Days in YARD Studio jest przykładem łączenia tradycyjnych elementów kulturowych z nowoczesnymi technologiami. Jej niezwykła lokalizacja i zaufanie inwestorów dały budynkowi drugie życie przekształcając go w niepowtarzalne miejsce.

Tajemnicze muzeum na obszarze tradycyjnej, chińskiej wsi. Zaskakuje formą, intryguje nocą.

Odległe położenie chińskiej wioski i jałowa gleba sprawiły, że to wyjątkowe miejsce jeszcze do niedawna pozostawało nieodkryte przez świat zewnętrzny. Budynek muzeum pracowni llLab. ma działać jako platforma komunikacji między tradycją Beigou a ciągle zmieniającą się świadomością zamieszkujących tam ludzi.

Projekt: DongFengYun Hotel MiLe. Pracownia: LeWang Ting. Fotografia: Wang Ting.

Sferyczny hotel z magicznymi wnętrzami

Hotel wypoczynkowy zaprojektowany został przez artystę Luo Xu w oparciu o założenia projektowe „surowość, prostota i autentyczność”. Wnętrza obiektu zostały stworzone przez pracownię CCD, która czerpała inspirację z lokalnego kontekstu kulturowego, unikając wykorzystywania rutynowych rozwiązań projektowych.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.