MEDIA BEZ WYBORU

MEDIA BEZ WYBORU

Dołączamy do akcji protestacyjnej przeciwko kolejnemu podatkowi nakładanemu na media, który dotknie większość niezależnych portali, serwisów internetowych oraz wydawców, także tych mniejszych, którzy często z własnych pasji starają się dostarczać codziennie ciekawe artykuły czytelnikom i odbiorcom.

Rolety dzień noc - poznaj zalety i wady tego rozwiązania

Rolety dzień noc – poznaj zalety i wady tego rozwiązania

Pasiaste rolety dzień noc widuje się coraz częściej nie tylko w prywatnych domach, ale także w biurach i obiektach użyteczności publicznej. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem takich rolet, poznaj ich wady i zalety.

Kaplica w miejscowości Rukomo, Rwanda. Projekt konkursowy: GIERBIENIS + POKLEWSKI

Projekt kaplicy w Rwandzie architektów z Polski wyróżniony w międzynarodowym konkursie

Pracownia Gierbienis + Poklewski zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na projekt kaplicy dla społeczności Rukomo – Rwanda Chapel organizowanym w przez YAC – Young Architects Competitions, stowarzyszenie, którego celem jest promowanie konkursów wśród młodych projektantów.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Projekt: STUDIO ARCHITEKTONICZNE „KWADRAT” Jacek Droszcz

Nominacje do Nagrody im. Miesa van der Rohe 2019 – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej to kolejna polska realizacja nominowana do Nagrody im. Miesa van der Rohe – jednego z najbardziej prestiżowych architektonicznych wyróżnień. Przepełniony symboliką projekt opracował zespół Studia Architektonicznego Kwadrat.

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt w gronie najbliższych. Świąt przy stole, a nie przy biurku komputerowym :) A na Nowy Rok – nowych pomysłów! Życzy załoga portalu Archinea.

15-lecie pracowni Mirosława Nizio. Wybrane projekty studia Nizio Design International

15-lecie pracowni Mirosława Nizio. Wybrane projekty studia Nizio Design International

Nizio Design International, jedna z najbardziej utytułowanych autorskich pracowni architektonicznych w kraju, obchodzi w tym roku 15-lecie działalności na polskim rynku. Założona w 2002 roku pracownia Mirosława Nizio ma na koncie dziesiątki docenianych na świecie projektów.

Centrum Badawczo-Rozwojowe CUPRUM we Wrocławiu. Projekt: arch_it | Piotr Zybura

Centrum Badawczo-Rozwojowe CUPRUM – Przebudowa zabytkowych stajni projektu studia arch_it

Wrocławskie laboratoria KGHM CUPRUM zaprojektowano w zabytkowych budynkach z 1902 roku. Główną ideą architektów z pracowni arch_it było wydobycie z historycznych zabudowań potencjału architektonicznego. Projektanci chcieli dać budynkom drugie życie – nową funkcję i nową energię.

SunGarden - Energooszczędny dom w Poznaniu. Projekt: Menthol Architects

SunGarden – Energooszczędny dom w Poznaniu projektu studia Menthol Architects

SunGarden to kompaktowy i energooszczędny dom jednorodzinny z garażem i słonecznym tarasem wkomponowanymi w bryłę budynku. Budynek na ogrzewanie i wentylację rocznie potrzebuje tylko 35kWh na m2 powierzchni. Projekt opracował zespół pracowni Menthol Architects.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Życzymy świąt bez komputera, w gronie najbliższych, a także żeby Wasze Święta wyglądały lepiej i realniej niż na obrazku ;) Architektom, studentom i pasjonatom architektury wszystkiego, co najlepsze, życzy portal Archinea!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.