Rolety dzień noc – poznaj zalety i wady tego rozwiązania

Pasiaste rolety dzień noc widuje się coraz częściej nie tylko w prywatnych domach, ale także w biurach i obiektach użyteczności publicznej. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem takich rolet, poznaj ich wady i zalety.

Rolety dzień noc - poznaj zalety i wady tego rozwiązania


Rolety dzień noc – zalety


Lista zalet rolet typu dzień noc jest zdecydowanie dłuższa niż lista wad. Do najczęściej wymienianych zalet należą:

Duży wybór kolorów – rolety produkowane są w niemal wszystkich możliwych kolorach i na pewno nie będzie problemu z dobraniem koloru rolet do koloru ścian lub dekoracyjnych dodatków.

Uniwersalizm zastosowania – rolety dzień noc sprawdzą się w każdym wnętrzu. Można je powiesić w salonie, sypialni, jadalni, kuchni czy pokoju dziecinnym.

Możliwość regulacji doświetlenia pomieszczenia – czyli takiego ustawienia równoległych pasów względem siebie, by do wnętrza dostawała się określona ilość promieni słonecznych. Rolety mogą przesłaniać okno całkowicie, częściowo lub połowicznie. Wiele zależy tu od preferencji i aktualnych potrzeb. Przy czym trzeba uczciwie powiedzieć, że żadne inne rolety nie zapewniają tak dużej swobody przy wpuszczaniu słońca przez okno.

Łatwość montażu – na pewno ucieszy wszystkich, którzy boją się domowego majsterkowania lub z różnych względów (np. wynajmu) nie mogą sobie pozwolić na wiercenie. Większość rolet sprzedawana jest z zestawem do samodzielnego montażu i czytelną instrukcją. Sam montaż zajmie maksymalnie kilkanaście minut.

Dekoracyjny wygląd – szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, bo to w nich najlepiej sprawdzają się rolety dzień noc. Co absolutnie nie oznacza, że nie można ich powiesić w salonie w stylu glamour czy classic modern. Jednak w takim przypadku warto zadbać, by we wnętrzu powtórzył się motyw pasów widoczny na rolecie.

Łatwość utrzymania w czystości – te rolety wystarczy regularnie odkurzać. Jeśli pojawi się plama, można przetrzeć ją wilgotną ściereczką.


Rolety dzień noc – zalety


A może inny rodzaj rolet? Poznasz je w artykule: Rolety rzymskie czy tradycyjne – które będą lepszym wyborem do pokoju dziecięcego?


Rolety dzień noc – wady


Szukając jednoznacznych wad rolet typu dzień noc, tak naprawdę można znaleźć tylko jedną:

Brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Wynika on nie tylko z faktu, iż takich rolet nie produkuje się z tkanin zaciemniających, ale i z wolnej przestrzeni, jaka znajduje się między dwiema płaszczyznami tkaniny. Mimo perfekcyjnego ustawienia kolorowych pasów względem siebie zawsze pozostaje drobny prześwit, przez który może przedostać się światło.

Inne wady rolet typu dzień noc podawane są trochę na siłę, ale przytoczymy je:

Nieestetyczny wygląd – czyli mówiąc wprost, twierdzenie, że rolety nie wyglądają ładnie. To, czy coś jest ładne, czy brzydkie, to kwestia gustu i trudno o obiektywny i jednoznaczny osąd. Rolety dzień noc mają tak samo wielu przeciwników, jak i zwolenników, zaś ich estetyka jednych zachwyca, a innych razi.

Eurofirany to marka z trzydziestoletnią tradycją. Wyróżnia ją wysoka jakość dostarczanych klientom tekstyliów użytkowych i dekoracyjnych dodatków. Oferuje wyroby gotowe oraz szyte na wymiar firany, zasłony i rolety. Zamówienia przyjmowane są w salonach stacjonarnych i sklepie internetowym.
Marka wprowadza na rynek własne kolekcje pościeli i dodatków. Mają one dość intrygujące nazwy, np. Ella Line, Diva Line, Reina Line.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.