PO PUBLIKACJI NAJCIEKAWSZYCH PROJEKTÓW DOMÓW 2021 ROKU, CZAS NA WNĘTRZA MIESZKALNE! PREZENTUJEMY NAJCIEKAWSZE ARANŻACJE PUBLIKOWANE NA ARCHINEI NA PRZESTRZENI OSTATNICH MIESIĘCY – EFEKTOWNE WNĘTRZA DOMÓW, MIESZKAŃ I APARTAMENTÓW. ZACHĘCAMY DO LEKTURY :)
Mieszkanie na Zawadach
Autorzy: Mili Młodzi Ludzie
Zdjęcia: Oni Studio
Główną inspiracją podczas prac nad koncepcją wnętrza były dla projektantów z biura Mili Młodzi Ludzie podróże inwestorów, między innymi do miasta w skale Monsanto w Portugalii. Z zachwytu tym miejscem, przewrotne serce mieszkania stanowi złoty kamień włożony do środka pomieszczenia.
Mieszkanie w oryginalnym układzie funkcjonalnym miało tylko salon z aneksem oraz dwa pokoje, co było niewystarczające dla inwestorów mających dzieci. Aby właściciele nie musieli spać w salonie, architekci zmienili jego układ wkładając w środek kubik tworzący sypialnię, którą zamyka wspomniany złoty kamień. Pomieszczenie jest przechodnie, a na jego końcu znajduje się łazienka.
Mieszkanie na Zawadach nie jest typową rodzinną przestrzenią. Rozwiązania takie jak drzwi od podłogi do sufitu, nieotynkowane ściany i sufity, nadały projektowi surowego klimatu. Wszystko uzupełnia betonowa, wylewana posadzka oraz surowe elementy konstrukcyjne, takie jak słupy żelbetonowe. Tam gdzie tylko można było, projektanci zostawili deweloperski stan, również po to, by ograniczyć nadprodukcję zbędnych elementów wyposażenia wnętrz. Surowe betony, drewniane fronty zabudowy poszczególnych ścian i kamienne okładziny tworzą oryginalną i efektowną kompozycję. Całość ożywiają dynamiczne linie, kształty i geometryczne podziały na posadzkach czy indywidualnie projektowanych zabudowach. Śmiały koncept dopełniają elementy wyposażenia wnętrz o współczesnym wzornictwie, jak chociażby lampy i oprawy sufitowe, które subtelnie oświetlają poszczególne strefy w mieszkaniu.
Mili Młodzi Ludzie to grupa projektowa założona przez Lecha Moczulskiego i Przemysława Nowaka w 2012 roku. Od tego czasu w ich portfolio pojawiło się wiele realizacji wnętrz prywatnych – domów, mieszkań, kawalerek, a także projekty wnętrz użyteczności publicznej. Współpracują zarówno z klientami indywidualnymi, jaki i instytucjonalnymi. Aktualnie poszerzają zakres działalności o architekturę kubaturową. Mają na swoim koncie także projekty produktów, takich jak system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Powstawały one zwykle na potrzeby konkretnych realizacji, aby wpisywały się w kontekst zastanej przestrzeni. Dobra znajomość materiałów pozwala pracowni Mili Młodzi Ludzie na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do wymagań inwestora.
Zobacz więcej: Niezwykłe, inspirowane podróżami surowe wnętrza mieszkania i złoty kamień wewnątrz
Mieszkanie nr 82
Autor: Ewelina Białobrzewska | 4 kąty a stół 5
Architektka wnętrz Ewelina Białobrzewska, właścicielka pracowni „4 kąty a stół 5” projektując wnętrza zawsze chce, aby były inne, zapamiętane, szyte na miarę Inwestorów. Każdy projekt to ciekawe wyzwanie techniczne, estetyczne, ale również komunikacyjne na linii projektant – Inwestor. Dowodem jest na to projekt o zagadkowej nazwie „Mieszkanie nr 82”, który śmiało można określić jako wyjątkowy i nietuzinkowy. Pierwsza rozmowa z Inwestorami nt. wytycznych, założeń, następnie inwentaryzacja oraz przesłane przez Inwestorkę inspiracje – to wszystko sprawiło, że projektantka wnętrz mogła dać się ponieść wyobraźni i zaprojektować ciekawe, wyłamujące się ze schematów mieszkanie. Z nutą boho, vintage, eclectic, modern, choć jednym słowem nie da się go nazwać czy określić. To mieszkanie, które ma swój własny nienazwany styl.
Jeszcze przed wykończeniem, wchodząc do tego 53-metrowego mieszkania na wynajem na warszawskiej Woli, pierwsze co rzucało się w oczy to otwarta przestrzeń ze słupem konstrukcyjnym w niefortunnym miejscu. Inwestorce brakowało namacalnego podziału funkcji i przeszkadzało wrażenie wchodzenia do mieszkania, jakby bezpośrednio do pokoju dziennego. Dlatego projektantka wnętrz zaprojektowała ażurowe przepierzenie, które z jednej strony dzieli przestrzeń przedpokoju i salonu a z drugiej jego forma ma charakter dekoracyjny a światło, które przenika przez odstępy między drewnianymi elementami maluje piękny rysunek cienia na podłodze i suficie. To wszystko sprawia, że każdego aż zżera ciekawość by zajrzeć za tą przegrodę i sprawdzić co też architektka zaprojektowała w salonie. Ta sama zasada podziału funkcji została również zastosowana poprzez zaplanowanie ażurowej białej półki między salonem a jadalnią. Półka, poza wyznaczeniem granicy, jest też miejscem do przechowywania, na czym bardzo zależało Inwestorom. Mogłoby się wydać, że skoro dzielimy przestrzeń to ją „zamykamy”, tutaj jednak poprzez wykorzystanie rozwiązań ażurowych, ma się wrażenie, że przestrzeń jest nadal otwarta, „oddycha”, jednocześnie dając poczucie prywatności.
Zza ażurowego białego regału wyłania się strefa relaksu. Pierwsze co rzuca się w oczy to ściana z szafką telewizyjną z namalowanym kołem w kolorze nieoczywistego różu. Klamrę dla tej kompozycji tworzą: z prawej strony podłogowa lampa w duchu boho z błękitnym abażurem z frędzelkami oraz z lewej, minimalistyczna czarna stołowa lampa postawiona na dębowej szafce rtv. Motyw koła powtarza się tutaj w wielu elementach – dywan, ścienne półeczki z lastryko, grafika przy telewizorze czy skórzana pufa. Zaskoczenie może wzbudzać oryginalny musztardowy kolor sofy, który „chodził” za projektantką od początku współpracy z Inwestorami. I to właśnie odcień sofy pociągnął za sobą dalszy dobór kolorystyki: odrobina błękitu i nieoczywistego różu w dodatkach oraz feeria barw za oknem. Ale kolory, nie miały tutaj grać pierwszych skrzypiec a zestawienie różnych tekstur, materiałów, faktur, struktur: różne wybarwienia drewna stołu, podłogi, fotela czy stolika kawowego; różne tkaniny na elementach wyposażenia: welurowa sofa, lniane zasłony, plecionka na fotelu czy skóra na pufie. W połączeniu, te wszystkie aspekty tj. kolory, faktury, tekstury, materiały sprawiają, że wnętrze zaczyna żyć, nie jest płaskie w odbiorze, ponieważ oprócz zmysłu wzroku zostaje też zaspokojony zmysł dotyku. To wszystko sprawia, że na mieszkanie patrzy się holistycznie i szerzej, wychodzi wręcz poza jego „ściany”.
Mieszkanie zaprasza naturę do środka poprzez odsłonięcie dużych okien, ale również poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i roślinnych motywów.
Zobacz więcej: Nietuzinkowe mieszkanie z nutami boho i vintage
Wnętrza domu z patio
Autorzy: hilight.design
Projektanci ze studia hilight.design przyzwyczaili nas do eleganckich, pełnych smaku i charakteru wnętrz. Tym razem stanęli przed zadaniem stworzenia aranżacji parterowej willi pod Warszawą. Dom zaprojektowany został na powierzchni 190 metrów kwadratowych. Przestronna przestrzeń mieści obszerną część dzienną z salonem, jadalnią i otwartą kuchnią oraz sypialnie domowników z łazienkami i garderobami. Posiada także własne patio – które jest ważnym elementem aranżacji wnętrz i codziennego życia mieszkańców. Przestronna przestrzeń i wysokie sufity, mimo parterowej bryły budynku, dały projektantom swobodę oraz pole do szaleństwa i kreacji wewnątrz.
Część dzienna łączy się z przepięknym, klimatycznym i wyjątkowym patio z ogródkiem. Znajdująca się w samym sercu domu zieleń – widoczna już po wejściu – towarzyszy mieszkańcom prawie przez cały czas. Nietypowy ogród, bo znajdujący się de facto wewnątrz domu, dostępny jest z każdej ze stron oraz stanowi niebywale piękny i wyjątkowy element wnętrza. W ogródku posadzone zostaną duże rośliny i urodziwe drzewka, a klimat wzbogaci oczko wodne oraz stylowa, designerska lampa.
Projekt wnętrz utrzymany został w barwach i stylistyce niezwykle ciepłej, przyjaznej i rodzinnej. Dominują ciepłe, delikatne beże, piaskowe odcienie oraz delikatne szarości.
Przestrzeń pobudzamy i ożywiamy designerskimi dodatkami. Postawiliśmy między innymi na niebanalne rozwiązanie sufitu nad strefą kuchenną, nowoczesne i stylowe lampy – ledowe sznury, które rozświetlają i dodają charakteru naszym przestrzeniom. W domu, poza patio, również znajdziemy sporo roślinności – opowiadają autorzy projektu ze studia hilight.design. – Zieleń dodaje aromatu i ciepła domowej przestrzeni.
Zróżnicowana wysokość i oryginalne sufity podkreślają poszczególne strefy wewnątrz domu. W części kuchennej znajdziemy obszerną wyspę, którą obudowano szafami i otwartym regałem. Przestrzeń do przechowywania ukryto w minimalistycznej zabudowie pozbawionej widocznych uchwytów. Z kuchni płynnie przechodzi się do jadalni i wygodnej strefy wypoczynku, która otwiera się dużymi przeszkleniami na najbliższe otoczenie i krajobraz wokół domu. Niezwykły nastrój, oprócz nowoczesnego wzornictwa elementów wyposażenia wnętrz, podkreśla także kominek przy ścianie telewizyjnej.
Wszystkie wnętrza w tym domu utrzymane zostały konsekwentnie w zbliżonych tonacjach, tworząc spójną i elegancką całość. Koncept wnętrz uzupełnia wewnętrzne patio – centralny punkt tego domu, który daje mieszkańcom nie tylko dużą ilość naturalnego światła, ale nadaje także wnętrzom niezwykłego, ożywiającego klimatu.
Zobacz więcej: Klimatyczne, pełne smaku wnętrza domu z wyjątkowym patio
Luksusowy apartament w warszawskiej kamienicy
Autorzy: Studio Organic
Apartament o powierzchni 160 metrów kwadratowych potrzebował świeżego spojrzenia. Właściciele poprosili o wsparcie warszawską pracownię Studio Organic. Architekci zaproponowali wyburzenie części ścian oraz postawili na stonowane barwy, dzięki czemu na pierwszy plan wysunęły się sztuka oraz design. Tak powstało nowoczesne wnętrze, w którym każdy przedmiot ma do odegrania konkretną rolę.
Luksusowy apartament w jednej z warszawskich kamienic zyskał nowy charakter dzięki metamorfozie zaproponowanej przez architektów ze Studia Organic. Znakiem rozpoznawczym pracowni jest rezygnacja z klasycznego podziału przestrzeni. Nie inaczej było i tym razem. Część wypoczynkowa została otwarta na kuchnię i jadalnię, a sypialnia – na łazienkę.
Strefę dzienną tworzy salon, jadalnia oraz kuchnia. Pomieszczenia łączą się w amfiladzie i zachowują ten sam charakter oraz paletę barw, dzięki czemu tworzą spójną całość. Króluje tu czerń, szarości oraz biele. Surowość ścian przełamuje drewniana podłoga. Centralnym punktem salonu jest strefa wypoczynkowa ze skórzanymi kanapami, z których można podziwiać dzieła sztuki polskich artystów. Całość dopełniają industrialne akcenty w postaci czarnych regałów z metalu oraz minimalistycznych stolików kawowych na metalowych podstawach. Salon jest otwarty na jadalnię połączoną z kuchnią. Blat roboczy i strefy przechowywania są dyskretne, niemal wtopione w ścianę. Na pierwszy plan wysuwa się natomiast kamienna wyspa oraz designerskie oświetlenie.
Strefa prywatna składa się z sypialni wraz z łazienką. Oba pomieszczenia scalono w jedno, dzięki czemu powstała otwarta przestrzeń z łóżkiem, otwartym prysznicem typu walk-in oraz wolnostojącą wanną. Umowną granicę między strefą sypialnianą a salonem kąpielowym wyznacza podłoga – w sypialni pokryta drewnem, w łazience – betonowa. Podobnie jak w pozostałej części apartamentu, tu również znalazły się industrialne nawiązania, takie jak widoczne grzejniki, metalowe regały czy ściany pokryte dekoracyjnym betonem. Na ścianach pojawia się sztuka, a dekoracyjne oświetlenie dopełnia charakteru tej przestrzeni.
Konsekwentny rytm kolorystyczny, został zniuansowany odpowiednim zestawieniem faktur i tekstur użytych materiałów. Całość dopełniło światowej klasy wzornictwo i polska sztuka. Architekci sięgnęli po uznane marki, za którymi stoi określona historia, filozofia tworzenia, rzetelny proces produkcji.
Zobacz więcej: Luksusowy apartament w warszawskiej kamienicy
Mieszkanie na Ursynowie
Autorzy: Patrycja Gubernat / Metr po Metrze
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste
Minimalizm form, proste linie i konsekwencja w kolorystyce, fakturach i materiałach to główne atuty wnętrza mieszkania na Warszawskim Ursynowie, zaprojektowanego przez Patrycję Gubernat ze studia Metr po Metrze. Idealnie rozplanowane 80 m2 pozwoliło stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla młodej czteroosobowej rodziny. Uwzględnienie zróżnicowanych potrzeb mieszkańców przy zachowaniu komfortu użytkowania było nadrzędną rolą w projektowaniu tego mieszkania.
Pan domu miał dwa wymagania: wymarzoną wannę oraz mini strefę gamingową do realizacji swojej pasji do gier, która została sprytnie ukryta w zabudowie salonu przed oczami gości. Pani domu otrzymała funkcjonalną i minimalistyczną kuchnię z miętowym akcentem a dzięki swojemu zamiłowaniu do oryginalnego detalu miała decydujący głos przy wyborze tych najważniejszych materiałów wykończeniowych.
Strefa pokojów dzieci (4 i 5 lat) to inna niekończąca się opowieść, gdzie wyobraźnia nie ma granic. Każdy pokój opowiada inną historię, która współgra z osobowością i pasjami jego właściciela.
Pomimo swej małej powierzchni (10 i 11 m2) udało się stworzyć kolorową, funkcjonalną przestrzeń na kilku poziomach. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu mebli modułowych włoskiej marki meblowej. Firma proponuje kompaktowe rozwiązania we wnętrzach dla dzieci i młodych ludzi. To nie tylko meble, tekstylia, akcesoria ale przede wszystkim doskonale przemyślana koncepcja rozwiązań, które cechuje wysoka jakość, wygoda, ergonomia i ponadczasowy design. Szerokie spektrum stylistyki, wysublimowana kolorystyka, prostota i jednoczesne piękno to zasługa projektantów tworzących markę od ponad 70 lat. Dzieci rosną, zmieniają się ich potrzeby i zainteresowania. Dlatego w projektowaniu dla najmłodszych najważniejsze jest wykreowanie przestrzeni, która będzie podążać za tymi zmianami i pozwoli dzieciom rozwijać własną osobowość.
Zobacz więcej: Minimalizm form, proste kształty i zaskakujące kolory we wnętrzach mieszkania
Wnętrza domu z cortenem
Autorzy: SPACELAB Agnieszka Deptuła Architekt
Wnętrza zaprojektowane przez zespół pracowni SPACELAB są kontynuacją indywidualnego projektu domu. Bryła budynku to nowoczesna ciemna forma zwieńczona stromym dachem. Jego elewacje również zdobi tytułowa blacha cortenowa. Charakterystyczny materiał z zewnątrz przenika do wnętrza i na tle ciemnych płaszczyzn tworzy żywą i efektowną kompozycję.
Ruda blacha, która pojawia się w salonie i ma swoją kontynuację w formie rdzawej ściany przez całą długość budynku, łączy po drodze strefy salonu, jadalni i kuchni. Uzupełnieniem rdzawej kolorystyki parteru jest skórzana pufa przy wejściu, która swoim odcieniem nawiązuje do koloru stosowanej blachy.
Pozostałe ściany i elementy zabudowy ścian w większości wykończono w głębokiej czerni, która również nawiązuje do kolorystyki elewacji projektowanego domu. Ciemna okładzina we wnętrzach to płyty meblarskie barwione w masie – architekci wykorzystali ten materiał na ścianach z gładkimi okładzinami, na ścianach frezowanych oraz na frontach kuchni. Inwestorów interesowała posadzka bezfugowa – dlatego architekci wspólnie z klientami wybrali monolityczną, nieco industrialną posadzkę z betonu wylewanego. Zostanie ona wykonana jako gruba wylewka włącznie z warstwą podbudowy. Kamień widoczny na blacie kuchni powtórzony został na wykończeniu stolików przy sofie oraz na okładzinie stopnic schodów.
„Spójność materiałowa wykończeń poszczególnych elementów to dla nas klucz do budowania spójnego wnętrza” – opowiada Agnieszka Deptuła, architekt i właścicielka pracowni SPACELAB.
Dom z cortenem to odważna i intrygująca kolorystyka, gdzie architekci bardzo ciemne odcienie zestawili z blachą cortenową – materiałem niezwykle efektownym, ale jednak jeszcze rzadko stosowanym przy realizacji domów jednorodzinnych i wnętrz. Konsekwentnie poprowadzona idea projektu, od jego formy zewnętrznej, poprzez wnętrza – tworzy spójny i indywidualny charakter domu.
Zobacz więcej: Dom z cortenem. Intrygujące wnętrza projektu pracowni SPACELAB
Nowoczesne wnętrza domu w górach
Autorzy: hilight.design
Zlokalizowany w Karpaczu dom Dune House to nie tylko piękny krajobraz za oknami, ale także światowe trendy i magia wewnątrz. Widokom za dużymi i efektownymi przeszkleniami towarzyszą bogate zestawienia faktur i kolorów, nowoczesnych elementów wyposażenia i eleganckich materiałów. Wnętrza, z dbałością o każdy detal, zaprojektował zespół studia hilight.design.
Na najniższej kondygnacji pierwsze skrzypce gra efektowna przestrzeń dzienna. Nie mogło być inaczej! Przeszkloną z obu stron przestrzeń tworzy open space, który składa się z części wypoczynkowej, małej jadalni i kuchni. Architekci zaaranżowali wnętrza w stylu modern design. Charakterystyczne, wyraziste kolory – drewno w odcieniach wrzosu czy fioletu – tworzą ciepły i magiczny klimat w domu. Dzięki dużym przeszkleniom, miejscami wypełniającymi w całości ściany budynku, wnętrza domu są jasne i pogodne. Dodatkowego blasku i światła dodają nowoczesne formy oświetlenia sufitowego LED.
W strefie dziennej do dyspozycji mieszkańców są rozłożyste i wygodne sofy oraz designerskiej fotele. Ściany wewnątrz to brutalistyczne połączenie betonu i drewnianych okładzin, które ociepla widok za oknem i jasne barwy. Strefa kuchenna to przede wszystkim mocna, kamienna wyspa kuchenna, będąca jej centralnym punktem. Wszystkie sprzęty, półki czy szuflady, zostały ukryte w ścianie i schowane są za równą i minimalistyczną taflą. Na parterze znajduje się także jedna z łazienek. Jej wyrazisty charakter podkreślają ciemne barwy, kamienne okładziny i stalowe detale.
Piętro domu to część prywatna – sypialnie domowników. Oprócz pokój rodziców i dziecka, na wyższym poziomie zaplanowano także pomieszczenia dla gości, pralnię i gabinet do pracy.
Jak przyznają projektanci ze studia hilight.design, efekt WOW to przede wszystkim największa sypialnia, czyli królestwo rodziców. I my się z tym zgadzamy! Usytuowane przy skośnej ścianie łóżko o zgaszonej, żółtej barwie kontrastuje na tle grafitowych i betonowych szarości oraz drewnianej podłogi i okładzin ściennych. Za łóżkiem – designerski smaczek – ażurowe półki o geometrycznych kształtach, które przy stromych dachach dodają wnętrzu jeszcze więcej dynamiki. Całość podkreślona została subtelnym, ledowym oświetleniem i oprawami świetlnymi o oryginalnych kształtach.
Wnętrza górskiej willi projektu hilight.design to nowoczesna i elegancka przestrzeń. Bogate zestawienia materiałowe, kontrastowe zestawienia surowych i ciepłych faktur oraz urzekająca panorama za oknami domu tworzą magiczną całość.
Zobacz więcej: Piękny widok za oknami i magia wewnątrz. Wnętrza górskiej willi projektu hilight.design
Nowoczesne mieszkanie dla singla
Autorzy: _slab_ Studio architektoniczne
Projekt mieszkania na warszawskim Artystycznym Żoliborzu jest ciekawym przykładem wnętrz dla nowoczesnego, wielkomiejskiego singla. Koncepcja projektantów ze Studia architektonicznego _slab_, zgodnie z wytycznymi Klienta, podporządkowana została ciemnym kolorom oraz naturalnym i szlachetnym materiałom.
Styl prezentowanego mieszkania budują naturalne i szlachetne materiały – drewno, marmur, metal oraz surowy beton. Efekt końcowy miał doprowadzić do stworzenia przestrzeni, którą można nazwać spotykanym niekiedy terminem „mancave” – czyli przestrzeni dla nowoczesnego faceta.
Ciemne fronty i tynkowane czarne powierzchnie, szarości betonu oraz jasne drewno tworzą zgraną kolorystycznie całość. Klimat wnętrza uzupełniony został delikatnymi, industrialnymi akcentami w postaci charakterystycznych opraw oświetleniowych. Aby nadać wykończeniu prestiżu zastosowane zostały okładziny z ciemnych płyt marmurowych z wyraźnym żyłkowaniem. Całość kompozycji zaprojektowana została tak, aby uzyskać wrażenie ciepłego i kameralnego wnętrza.
Istotną kwestią był również fakt, że Klient lubi ciekawą, nowoczesną sztukę – stąd wykorzystanie przestrzeni holu na mini galerię sztuki z wyrazistymi, nowoczesnymi obrazami.
W projekcie uwzględniona została również kwestia stworzenia miejsca pracy zdalnej dla Klienta poprzez wygospodarowanie przestrzeni biurowej w sypialni.
W układzie funkcjonalnym mieszkania wprowadzona została również bardzo ważna zmiana. Przestrzeń pierwotnie przeznaczona na szafę w zabudowie została wydzielona oraz zaaranżowana jako garderoba. Co więcej, dzięki przeniesieniu do wspomnianej garderoby zajmującej dużo miejsca pralki, udało się uzyskać dużo więcej miejsca w łazience na czym również bardzo zależało przyszłemu mieszkańcowi.
Nowoczesne elementy wyposażenia, ciemne barwy oraz zróżnicowane zestawienie faktur i materiałów tworzą elegancką i niezwykle wyrazistą przestrzeń.
Zobacz więcej: Nowoczesne mieszkanie dla singla. Ciemne barwy i naturalne materiały
Apartament przy Złotej 44 w Warszawie
Autorzy: TISSU Architecture
O niewielu lokalizacjach w Warszawie można powiedzieć, że są wyjątkowe, niepowtarzalne i naprawdę robią wrażenie! W ich czołówce jest bez wątpienia prestiżowy apartamentowiec Złota 44. Projekt oryginalnego wnętrza apartamentu o powierzchni 210 metrów kwadratowych stworzył zespół pracowni architektonicznej Tissu Architecture. Apartament został utrzymany w nowoczesnej stylistyce. Już od progu widoczny jest industrialny charakter pomieszczeń. Wrażenie robią artystyczne instalacje designerskich lamp, umieszczone przez architektki we wnętrzu z wyobraźnią i swobodą.
– Zależało nam przede wszystkim na tym, aby mieszkanie z oszałamiającym widokiem na panoramę stolicy odzwierciedlało zróżnicowaną specyfikę miasta. To był punkt wyjścia – mówią autorki projektu.
Oprócz klasycznej nowoczesności, widzimy także inspiracje stylem art deco, który w eklektycznych wnętrzach projektu Tissu Architecture został podany w uwspółcześnionym wydaniu. Art Deco w zestawieniu z loftowymi klimatami zaskakuje i stanowi o atrakcyjności i niepowtarzalności całości, a na tym autorkom projektu zależało najbardziej.
-Projekt, który czerpie inspiracje z dawnych epok, jest ponadczasowy – zwracają uwagę architektki.
Klasę apartamentu przy ul. Złotej 44 podkreślają surowe materiały i wykończenia najlepszej jakości. Betonowy sufit to wyraźny industrialny motyw, który nawiązuje do strzelistych wieżowców za oknami. W zestawieniu z miedzią, szlachetnymi kamieniami – czarnym, bogato użylonym oraz żółtym kwarcytem nabiera elegancji. Całość kompozycji uspokaja naturalne drewno egzotyczne – mango oraz eukaliptus.
Bardzo ważnym elementem projektu były wspomniane już wcześniej z wielkim wyczuciem dobrane oprawy oświetleniowe. Monochromatyczne wnętrze zostało ocieplone iluminacją designerskich opraw oraz grą akcentów intensywnych barw występujących w dodatkach, szkle oraz tapicerowanych meblach.
– Proste, nowoczesne formy przełamałyśmy swobodnie zawieszonymi asymetrycznymi, spektakularnymi lampami, które tworzą artystyczne instalacje – opowiadają architektki z Tissu Architecture.
Poszczególne strefy przestronnego apartamentu oraz funkcje pomieszczeń nie wyznaczają ściany, oraz drzwi, lecz subtelne przymknięcia meblami, szkłem lub światłem właśnie — Zależało nam na tym, aby właściciel czuł olbrzymią swobodę i płynność przestrzeni, która dzięki dyskretnym zabiegom aranżacyjnym oraz dużej liczbie luster wydaje się jeszcze większa. Otwarty projekt wnętrza przy ul. Złotej 44 robi tym większe wrażenie, gdy poznamy rozkład deweloperski tego mieszkania – przestrzeń podzieloną na trzy sypialnie, dwie łazienki, oddzielną kuchnię i mały salon. Całość łączyły klaustrofobiczne, ciemne korytarzyki.
– Wszystkie pomieszczenia tworzą swobodną, otwartą przestrzeń. Chcieliśmy, by była zdefiniowana powtarzającymi się formami i materiałami. Stylistyka wnętrza ma podążać za otwartym widokiem na wciąż zmieniającą się Warszawę – mówią o inwestycji autorki projektu.
Apartament przy Złotej 44 to połączenie designu, natury w nowoczesnym wydaniu oraz sztuki. Celem pracowni było stworzenie ponadczasowego, oryginalnego wnętrza, w którym króluje stonowana kompozycja barw przełamana mocnym akcentem koloru oraz kontrastowe zestawienie materiałów. Wszystkie pomieszczenia apartamentu tworzą swobodną, otwartą przestrzeń.
Zobacz więcej: Luksusowy apartament z oszałamiającym widokiem
Elegancki apartament w ciemnych barwach
Autorzy: Aeteam.design
Mieszkanie zaaranżowane według projektu studia Aeteam.design znajduje się na terenie nowego osiedla mieszkaniowego w Krakowie. Wnętrza apartamentu to elegancka i stylowa przestrzeń wypełniona głębokimi, ciemnymi kolorami, naturalnymi materiałami i elementami wyposażenia wnętrz o współczesnym wzornictwie.
Przestrzeń apartamentu wykończona została w ciemnych tonacjach – odcieniach brązu i szarości. Pełne stylu i eleganckiego charakteru kompozycje materiałowe tworzą kontrastowe przejścia materiałowe od szklanych powierzchni do drewna i naturalnego kamienia.
Strefę dzienną mieszkania tworzy częściowo otwarta przestrzeń. Salon to wygodny, efektowny wypoczynek w szarym kolorze, który usytuowano na tle ściany wykończonej ciemnym, grafitowym tynkiem strukturalnym. Efektowna ścianka telewizyjna z ciemnego szkła na kamiennej podstawie subtelnie oddziela przestrzeń salonu od jadalni. Okrągły, masywny stół zestawiono ze stylowymi krzesłami o miękkim, skórzanym obiciu. Obie części łączy z jednej strony duże przeszklenie, które otwiera wnętrza mieszkania na widoki za oknem, z drugiej strony aneks kuchenny rozciągnięty na szerokość całej strefy dziennej. Kuchnia to minimalistyczna zabudowa wykończona ciemnymi grafitami i drewnianym fornirem. Przestrzeń do przechowywania znajduje się za bezuchwytowymi frontami. Elegancki akcent stanowi przestrzeń nadblatowa wykończona kamieniem i efektownie podświetlona ledowym światłem.
Przestrzeń wejściową wzbogacono subtelnym oświetleniem w postaci punktów świetlnych, opraw ukrytych w przestrzeni sufitu podwieszanego czy podświetlonymi półkami w garderobie. Charakterystycznym elementem aranżacji jest roślinne terrarium z efektownie oświetlonymi kwiatami, które nadaje wnętrzu niezwykłego, ożywiającego klimatu.
Sypialnia nawiązuje kolorystycznie do stylu części dziennej. Gładkie szarości zestawiono z fakturami naturalnych, drewnianych okładzin ściennych. Obok dużego i wygodnego łóżka projektanci zaplanowali także miejsce na minimalistyczną toaletkę z dużym lustrem, a przytulnego charakteru wnętrzu dodaje drzewko bonsai.
Zobacz więcej: Eleganckie wnętrza apartamentu w głębokich, ciemnych tonach
Zobacz także: Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2020 roku
Zobacz także: Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2019 roku
Zobacz także: Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2018 roku