Muzeum Sztuki Monologu w Chinach. Projekt: Wutopia Lab. Zdjęcia: CreatAR Images, Seven W

Muzeum Sztuki Monologu – niezwykła przestrzeń zamknięta w architektonicznej formie

Pracownia Wutopia Lab na zlecenie Sino-Ocean Group stworzyła Muzeum Sztuki Monologu na terenie zielonego parku w Beidaihe w Chinach, przeznaczone dla osób, którę chcą uwolnić się od problemów otaczającego świata. Całe założenie to niezwykła podróż w inspirującej przestrzeni zamkniętej w materialnej strukturze.

Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego w Warszawie. Projekt: BaH studio. Wizualizacje: be3design

Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego projektu pracowni BaH

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów gmachu Muzeum Narodowego jest rytm prostopadłych skrzydeł i znajdujących się pomiędzy nimi dziedzińców. Dobudowane na tyłach Centrum Konserwatorsko-Magazynowe nie mogło w żaden sposób stykać się z istniejącym budynkiem, ale postawiono na mocne nawiązanie przestrzenne do jednego z frontowych dziedzińców.

Zwycięska koncepcja Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie

Zwycięska koncepcja Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie

Pracownia P2PA zdobyła I nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie. Pawilon dąży do realizacji postulatów otwartości i inkluzywności charakterystycznych dla przestrzeni parkowej i współczesnego muzealnictwa. Gratulujemy!

Muzeum – aktywny uczestnik życia społeczeństwa

Muzeum – aktywny uczestnik życia społeczeństwa

Projekt Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie autorstwa WXCA zdobył III miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Narodowe w Warszawie oraz SARP.  Sąd konkursowy uznał, że „koncepcja poetycko wpisuje się w stołeczną skarpę, która – jak wiadomo – składa się zarówno z licznych instytucji, jak i ciągów parków, co czyni ją esencjonalnym, warszawskim”. 

Zwycięski projekt rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny

Zwycięski projekt rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny

W ostatnich dniach rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny. Wzgórze św. Anny to miejsce o wielowymiarowym znaczeniu. Łączy w sobie piękno naturalnego krajobrazu ziemi Śląska Opolskiego oraz skomplikowaną historię jego mieszkańców. I nagrodę w konkursie zdobył zespół pracowni P2PA.

Tajemnicze muzeum na obszarze tradycyjnej, chińskiej wsi. Zaskakuje formą, intryguje nocą.

Odległe położenie chińskiej wioski i jałowa gleba sprawiły, że to wyjątkowe miejsce jeszcze do niedawna pozostawało nieodkryte przez świat zewnętrzny. Budynek muzeum pracowni llLab. ma działać jako platforma komunikacji między tradycją Beigou a ciągle zmieniającą się świadomością zamieszkujących tam ludzi.

Grand Prix dla pracowni WXCA na Międzynarodowym Biennale Młodych Architektów

Grand Prix dla pracowni WXCA na Międzynarodowym Biennale Młodych Architektów LEONARDO

Pracownia WXCA zdobyła dwie nagrody na Międzynarodowym Biennale Młodych Architektów LEONARDO 2021 w Mińsku. Jurorzy przyznali Grand Prix w sekcji Projekty Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu oraz 1. miejsce w kategorii Obiekty publiczne, przemysłowe i budynki dla biurowców w Porcie Popowice we Wrocławiu.

Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie.

Tak będzie wyglądać wystawa w nowym muzeum w Łebie projektu plus3-architekci!

W rozstrzygniętym konkursie na projekt koncepcyjny wystawy stałej Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie zwyciężyła warszawska pracownia plus3-architekci. Zespół ten jest także autorem architektury budynku, którego projekt wyłoniono w konkursie urbanistyczno-architektonicznym w lipcu 2016 roku.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna ostatnich lat jest w Szczecinie!

Najlepsza Przestrzeń Publiczna ostatnich lat jest w Szczecinie!

Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zrealizowane według projektu Roberta Koniecznego i zespołu KWK Promes wygrało prestiżowy konkurs Życie w Architekturze w kategorii „Najlepsza Przestrzeń Publiczna w latach 2015-2019”. To już kolejna głośna nagroda dla szczecińskiego obiektu.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.