Koncepcja eleganckiego parterowego apartamentu zachwyca luksusowym designem oraz wspaniałymi czarno-białymi pracami fotograficznymi holenderskiego artysty – Bastiaana Woudta. Najważniejszym elementem, wyróżniającym unikatową rezydencję, jest ogromne przeszklenie prezentujące zapierający dech w piersiach widok na Ocean Atlantycki. Projekt tej przestrzeni mieszkalnej autorstwa pracowni TK Architekci, został wyróżniony w 12. edycji konkursu Vasco Integracja w kategorii „projekt Mono”.
Rezydencja nad Oceanem
Projekt: TK Architekci
Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl (zakładka KONKURS) | Instagram | Facebook
Rezydencja nad Oceanem
Koncept Natalii Teixeiry i Katarzyny Beresińskiej, designerek z TK Architekci, jest ponadczasową aranżacją łączącą monochromatyczne barwy i klasyczne zestawienie drewna z marmurem. Projektantki zrezygnowały z nadmiaru elementów dekoracyjnych na rzecz jasnych i otwartych przestrzeni, zapewniających komfort oraz wypoczynek. Niewątpliwie największym atutem – prawie trzystumetrowej parterowej – rezydencji jest widok na Atlantyk. Wnętrze zostało spersonalizowane i dostosowane do trybu życia oraz gustu artystycznego klientów. W domu znajdują się: przestrzeń dzienna, w której umieszczono otwartą kuchnię z jadalnią i salonem, sypialnia z dyskretną toaletką i łazienką wyłożoną drewnem, a także wygodna i świetnie wyposażona przydomowa siłownia.
Niech żyją marmur i drewno
Dominującym elementem aranżacji jest gustowne połączenie marmuru i drewna, które cieszy się coraz większą popularnością wśród pasjonatów wyrafinowanych rozwiązań architektonicznych. Marmur, jeszcze do niedawna kojarzący się z królewskim przepychem, w połączeniu z jasnymi powierzchniami z naturalnego drewna nabiera ciepła, idealnie komponując się z minimalistycznymi wnętrzami i monochromatycznymi barwami. Dzięki spójnym kolorom i oszczędnym detalom, wystrój jest harmonijny, sprzyja wypoczynkowi. Przywodzi na myśl relaks nad oceanem w blasku zachodzącego słońca.
Ogromnym atutem apartamentu jest jego metraż, pozwalający na zaprojektowanie wygodnej i przestronnej przestrzeni oraz wspomniane wcześniej przeszklenia, zapewniające dostęp do naturalnego źródła światła.
Naturalność i minimalizm
W projekcie portugalskiego domu prym wiodą neutralne powierzchnie z naturalnym wzorem, urozmaicone czarnymi akcentami, takimi jak: obramowania okien, okrągłe wiszące lampy, czy satynowa pościel. Jednym z głównym elementów dekoracyjnych domu są czarno-białe fotografie autorstwa Bastiaana Woudta. W sypialni znajduje się ponadto aplikacja wykonana z liści, która ozdabia drewnianą ścianę. Stałym elementem wystroju słonecznych wnętrz są grzejniki elektryczne marki Vasco. Projektantki wybrały model Vasco Mono Beams o gładkiej strukturze i prostych, szykownych barwach, który umieszczono w strefie wypoczynkowej, łazience oraz siłowni. Jego podłużny, prostokątny kształt i neutralne kolory idealnie komponują się z wystrojem – Minimalistyczna forma grzejników Mono idealnie pasuje do charakteru wnętrza i doskonale uzupełnia wodne ogrzewanie podłogowe zastosowane w tym domu – mówią laureatki konkursu, Natalia Teixeira i Katarzyna Beresińska.
Strefa relaksu i odpoczynku
Przestronna strefa wypoczynkowa jest połączona z funkcjonalną kuchnią, utrzymaną w stonowanych szarościach. Znaleźć tu możemy meble wykonane z naturalnego drewna oraz duży grafitowy blat, połączony z kuchenką, zlewem i pojemnymi szafkami. Obok, dwa drewniane stołki na wysokich nóżkach z wygodnymi, głębokimi siedzeniami. Kamienne elementy zdobią także półkę na przyprawy. Nowoczesny piekarnik jest umieszczony w jasnej, drewnianej zabudowie o naturalnym kolorze. Całość wykończono odpowiednim oświetleniem – czarną listwą sufitową LED oraz lampą o półokrągłym, perłowym kloszu.
W części jadalnianej stoi prostokątny stół z ośmioma białymi krzesłami na wysokich nóżkach, sześć z nich ma wygodne szare obicia. Architektki zdecydowały się w tej strefie na minimalistyczny czarny wiszący żyrandol. W otwartym, przeszklonym i widnym salonie wstawiono wysoki modułowy biały regał, szary fotel z wysokimi nóżkami z obiciem w pepitkę oraz trzy komfortowe, kremowe kanapy, które pięknie się komponują z prostym stolikiem kawowym wykonanym z jasnego drewna. Podłogę wyłożono cienkim dywanem w kolorze grafitu, a wnętrze upiększono roślinami ozdobnymi. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu kompletu wypoczynkowego zbudowano dwie strefy – jedna sprzyja wspólnym rozmowom, druga umożliwia relaks przed telewizorem. Z przestronnego salonu jest wyjście na taras, skąd można rozkoszować się wspaniałym widokiem na Ocean Atlantycki.
Wyróżniony projekt jest minimalistyczny, elegancki i nowoczesny. Zachwyca prostotą wykonania. Niepowtarzalna lokalizacja apartamentu, pozwalająca na podziwianie oceanu, czyni go miejscem unikatowym, sprzyjającym miłym chwilom.