Willa PINUS powstanie w podwarszawskiej Magdalence, w scenerii lasu i w otoczeniu zabudowy rezydencjonalnej. Uroków wyjątkowej lokalizacji nieruchomości nie trzeba opisywać.
Willa Pinus
Autor: JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski
Lokalizacja: Magdalenka
Powierzchnia: 450 m2
Rok: 2019
Willa PINUS
Teren pod inwestycję stanowią dwie działki o łącznej powierzchni ponad 4000 m2 i kształcie regularnego czworoboku. Geometria nieruchomości pozwoliła na swobodne wpisanie budynku o rozłożystej formie i powierzchni zabudowy ponad 300 m2, zorientowanego na kierunek południowo-zachodni.
Architektura budynku o powierzchni całkowitej prawie 450 m2 opiera się na zestawieniu prostej horyzontalnej bryły parteru z ustawioną prostopadle bryłą drugiej kondygnacji przekrytą dachem stromym. Te dwie formy wzajemnie się przenikają, jednak wyznaczają odrębne strefy funkcjonalno-użytkowe we wnętrzach.
Parter to przestrzeń do dziennego użytkowania – strefa wejściowa, garderoba, kuchnia, jadalnia, salon i gabinet, które obejmują wspólną część parteru. Przestronne pomieszczenia od strony salonu i jadalni całkowitym przeszkleniem otwierają dom na ogród i zewnętrzny taras, rozciągający się wzdłuż zachodniej i południowej ściany budynku, podzielony na wyraźne strefy wypoczynku. W odrębnej części parteru, na przedłużeniu garażu z węzłem technicznym, zlokalizowano siłownię, łazienkę i dodatkowe pomieszczenie mieszkalne z niezależnym wejściem i łazienką.
Górna kondygnacja została ustawiona prostopadle względem horyzontalnej bryły parteru i obejmuje strefę nocną – dwie komfortowe sypialnie dla dzieci ze wspólną łazienką, główną sypialnię z widokiem na ogród, z przestronną garderobą i niezależną łazienką oraz pralnię i suszarnię. Pomieszczenia są przestronne, komfortowe pod względem powierzchni i dobrze doświetlone naturalnym światłem.
Architektura budynku, pomimo zdecydowanie nowoczesnej bryły, odwołuje się do tradycyjnej formy domu poprzez ukształtowanie geometrii drugiej kondygnacji, wpisując się tym samym w układ urbanistyczny otoczenia. Usytuowanie względem siebie części parterowej budynku i górnej kondygnacji nadaje dynamiki kompozycji i kształtuje przytulne, częściowo zadaszone przestrzenie tarasów. Horyzontalna, przedłużona poza obrys budynku ściana frontowa podkreśla geometrię prostej bryły parteru, kształtuje strefę wjazdową na posesję i stanowi jednocześnie barierę prywatności dla mieszkańców.
Do wykończenia elewacji budynku przewidziano tradycyjne materiały – melanżowa matowa cegła w połączeniu z tynkiem, jasną płytą włókno-cementową utrzymane w odcieniach szarości oraz nieco ciemniejsze kontrastujące drewno.