Właściciel tego mieszkania jest artystą. Pragnął stworzyć w swoim wnętrzu spokojną i inspirującą przestrzeń. Architekci ze studia fws_work udekorowali mieszkanie w Tajpej paletą ciemnych tonów, które dodały głębi i atmosfery. Użycie ciemnego tynku i litego drewna stanowi tło, które podkreśla poetycki charakter projektu, a rattanowe przegrody nadają aranżacji ciepłego i spokojnego charakteru.
Artist’s Residence
Projekt: fws_work
Zespół: Yu-Hsiang Fu (Principal Designer)
Wykonawca: ArchinSpace
Stylizacja: Note In Silence
Artwork: Genggeng Studio
Lokalizacja: Taipei, Taiwan
Powierzchnia: 65 m2
Zdjęcia: Suiyu Studio
Źródło: v2com
Mieszkanie artysty w Tajpej
Studio fws_work podążało za ideą, w której każdy krok, każda chwila i każda scena są przesiąknięte poetycką esencją. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu wysokiego sufitu i licznych okien, wnętrze jest obficie zalane światłem dziennym, co tworzy naturalną więź z otaczającym środowiskiem i wprowadza poczucie spokoju do wnętrza. W ścianach strategicznie umieszczono różnego typu otwory, otwierając wąską klatkę schodową i małą sypialnię na pozostałą przestrzeń. Te otwory również uchwyciły zmienną grę światła i cienia w przeciągu całego roku i następujących po sobie pór, łącząc zewnętrzne zielenie z wnętrzem. W ten sposób projektanci stworzyli malownicze sceny w każdym zakątku lokalu, przekształcając poszczególne przestrzenie w unikalne kompozycje.
Inwestorowi i architektom zależało na dobraniu materiałów o przyjaznej w dotyku fakturze, aby wywołać poczucie spokoju i komfortu. Schody pokryto ręcznie formowaną cegłą, nadając wnętrzu nostalgiczną nutę. W pomieszczeniach zachowano oryginalną kamienną podłogę, co dodatkowo wzbogaciło estetykę. Dodatkowo, zamiast tradycyjnych ścian, zastosowano plecione drzwi z rattanu, które umożliwiają przenikanie światła i cieni w pokoju herbacianym. Te starannie dobrane materiały i ich aranżacja wniosły do aranżowanego wnętrza ciepło i spokój.