Apartament o powierzchni 160 metrów kwadratowych potrzebował świeżego spojrzenia. Właściciele poprosili o wsparcie warszawską pracownię Studio Organic. Architekci zaproponowali wyburzenie części ścian oraz postawili na stonowane barwy, dzięki czemu na pierwszy plan wysunęły się sztuka oraz design. Tak powstało nowoczesne wnętrze, w którym każdy przedmiot ma do odegrania konkretną rolę.
Luksusowy apartament w warszawskiej kamienicy
Autorzy: Studio Organic | FB | Instagram
Nowe oblicze warszawskiej kamienicy projektu Studio Organic
Luksusowy apartament w jednej z warszawskich kamienic zyskał nowy charakter dzięki metamorfozie zaproponowanej przez architektów ze Studia Organic. Znakiem rozpoznawczym pracowni jest rezygnacja z klasycznego podziału przestrzeni. Nie inaczej było i tym razem. Część wypoczynkowa została otwarta na kuchnię i jadalnię, a sypialnia – na łazienkę.
Strefę dzienną tworzy salon, jadalnia oraz kuchnia. Pomieszczenia łączą się w amfiladzie i zachowują ten sam charakter oraz paletę barw, dzięki czemu tworzą spójną całość. Króluje tu czerń, szarości oraz biele. Surowość ścian przełamuje drewniana podłoga. Centralnym punktem salonu jest strefa wypoczynkowa ze skórzanymi kanapami, z których można podziwiać dzieła sztuki polskich artystów. Całość dopełniają industrialne akcenty w postaci czarnych regałów z metalu oraz minimalistycznych stolików kawowych na metalowych podstawach. Salon jest otwarty na jadalnię połączoną z kuchnią. Blat roboczy i strefy przechowywania są dyskretne, niemal wtopione w ścianę. Na pierwszy plan wysuwa się natomiast kamienna wyspa oraz designerskie oświetlenie.
Strefa prywatna składa się z sypialni wraz z łazienką. Oba pomieszczenia scalono w jedno, dzięki czemu powstała otwarta przestrzeń z łóżkiem, otwartym prysznicem typu walk-in oraz wolnostojącą wanną. Umowną granicę między strefą sypialnianą a salonem kąpielowym wyznacza podłoga – w sypialni pokryta drewnem, w łazience – betonowa. Podobnie jak w pozostałej części apartamentu, tu również znalazły się industrialne nawiązania, takie jak widoczne grzejniki, metalowe regały czy ściany pokryte dekoracyjnym betonem. Na ścianach pojawia się sztuka, a dekoracyjne oświetlenie dopełnia charakteru tej przestrzeni.
Konsekwentny rytm kolorystyczny, został zniuansowany odpowiednim zestawieniem faktur i tekstur użytych materiałów. Całość dopełniło światowej klasy wzornictwo i polska sztuka. Architekci sięgnęli po uznane marki, za którymi stoi określona historia, filozofia tworzenia, rzetelny proces produkcji.