Wnętrze dwupoziomowego 130-metrowego apartamentu zostało zaprojektowane dla pary spodziewającej się dziecka. Zgodnie z założeniami inwestorki kolorystyka miała być oparta na chłodnej palecie barw, z małą ilością drewna. Jako kolory przewodnie właścicielka mieszkania wskazała grafit, antracyt, złamaną biel (ecru), chłodne beże oraz szarości. Wnętrze miało być nowoczesne, eleganckie i ponadczasowe. Projektantki z pracowni TK Architekci zaproponowały koncepcję wnętrza opartą o wąską gamę kolorów, ale urozmaiconą pod względem zastosowanych faktur.
Klimatyczne dwupoziomowy apartament
Projekt wnętrz: TK Architekci
Powierzchnia: ok. 130 m2
Klimatyczny apartament
Przestrzeń podzielono na część mieszkalną zlokalizowaną na dolnej kondygnacji, gdzie znalazł się salon połączony z kuchnią, sypialnia rodziców z prywatną garderobą i łazienką z prysznicem, pokój dziecka oraz ogólnodostępna łazienka z wanną. Na antresoli zaaranżowane zostało miejsce do pracy oraz strefa z rozkładaną do spania sofą dla nocujących gości.
Wysoka zabudowa kuchenna została zaprojektowana w wykończeniu ze szczotkowanego forniru barwionego na antracytowy odcień, długa wyspa kuchenna została obłożona jasnym granitem w wykończeniu “lether” z widoczną strukturą, na ścianie za schodami zaprojektowano tapetę o tkaninowej strukturze. Aby nadać wnętrzu lekkości, architektki zaproponowały ażurowe lampy oraz owalny stół w jadalni, lekką w formie, jasną sofę wypoczynkową na delikatnych metalowych nóżkach, krzesła i stołki barowe na smukłych nóżkach.
Mieszkańcom apartamentu bardzo zależało na wyborze bardzo trwałego i odpornego na zarysowania materiału na posadzki w strefie dziennej, dlatego Kasia Beresińska i Natalia Teixera z pracowni TK Architekci zarekomendowały wykonanie jej z dużych płyt gresowych. W pokojach sypialnianych oraz na antresoli zastosowano posadzki z drewna dębowego w chłodniejszym, nieco przyszarzonym odcieniu.
Antresola jest w całości przeszklona i stanowi kolorystyczną kontynuację rozwiązań zastosowanych w salonie. Pomiędzy strefą przeznaczoną do pracy a sofą z funkcją spania na co dzień jest swobodne przejście, które w miarę potrzeb może zostać zamknięte przesuwnymi szklanymi panelami oraz przesłonięte zasłoną umożliwiając nocującym gościom prywatność.
Sypialnia, garderoba i łazienka właścicieli są jasne, oparte na palecie szaro-beżowych odcieni. Ta część mieszkania miała być spokojna, mniej kontrastowa, służyć relaksowi. Wyczuwa się tu nawiązania do stylu japandi.
Druga łazienka nawiązuje natomiast do kolorystyki strefy dziennej, jest zdecydowanie ciemna, oparta o paletę szarości i grafitów. Nawet armatura i ceramika łazienka została tu dobrana w czarnym kolorze.
Pokój dziecka utrzymany jest w spokojnej kolorystyce opartej na odcieniach beżu i bieli. Akcentem są tu obłe formy elementów wykończeniowych mebli zaprojektowanych na zamówienie, czyli owalne wykończenia półek oraz szafy. Do nich dobrano łóżeczko niemowlęce w formie owalu, stożkowe lampy wiszące oraz tapetę z motywem drzew. Dzięki tym miękkim formom pokój jest przytulny w odbiorze.