Circle Wood to niezwykły dom zaprojektowany na planie koła, na urokliwej działce niedaleko Warszawy. To właśnie lokalizacja domu była największą inspiracją dla projektu studia Mobius Architekci. Sosnowy las, który wypełnia obszar działki, stanowi nie tylko tło dla budynku, ale również jest jego wnętrzem. Będący w trakcie realizacji budynek znalazł się w zestawieniu najciekawszych domów portalu Archinea. Dziś czas poznać jego wnętrze!
„Circle Wood”
Projekt: Przemek Olczyk / Mobius Architekci
Lokalizacja: okolice Warszawy
Powierzchnia: 400 m2
Więcej o projekcie: Circle Wood projektu studia Mobius Architekci
Circle Wood House
Las skrywa swoje tajemnice. Na bazie tej filozofii powstał projekt domu zorientowanego do wewnątrz, skąpany w naturze. Zauroczył miłośników sztuki, którzy docenili w nim elementy nawiązujące do artystycznych instalacji muzealnych.
Powstaje z drzewa (żelbetowa konstrukcja licowana panelami drewnianymi z okume) i w szacunku dla niego. Dom nie przytłacza wielkością choć z zewnątrz może sprawiać wrażenie dużego.
Forma powstała na rzucie owalu przypominającym pień z wyciosanymi otworami. To one tworzą kieszenie pomieszczeń i kameralnych otwarć, dzięki którym użytkownicy mogą czuć się swobodnie i intymnie.
Wnętrza domu to pełne światła dziennego, naturalnych materiałów i dużych przeszkleń przestrzenie do życia w harmonii z naturą. Elementem wpływającym na klimat wnętrza jest wstęga schodów, które same w sobie mają podkreślać artystyczny charakter domu.
Półprywatne atrium to przestrzeń harmonijnie korespondująca z formą budynku. Wycięte w olbrzymim pniu wnęki pozwoliły na czytelne strefowanie poszczególnych funkcji takich jak SPA, zapewniając prywatność tarasów oraz kontakt z otaczającą przyrodą.
Dom charakteryzuje powściągliwość detalu co podkreśla jego prostotę i elegancję. Jedyny, mocny element formalny stanowi rzeźbiarska wstęga klatki schodów.
Wnętrza domu Circle to wyrafinowana gra naturalnymi materiałami. Piaszczysty krajobraz z wysokimi trawami i sosnami porastającymi okolicę tworzy kontekst wnętrz. Sąsiedztwo Puszczy Kampinoskiej sprawia, że dom zmienia się w zależności od otaczającej go aury.